ترافیک پرحجم در ۳ محور مواصلاتی/ بارش برف و باران در جاده‌های ۷ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های هفت استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با آوای البرز. وی درباره وضعیت ترافیکی راه های کشور گفت: بر اساس گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، ترافیک در آزادراه خسوس – کرج – تهران حدفاصل امامزاده طاهر به مهرشهر و حدفاصل محمدشهر – فردیس است. وزن پل نصف است. همچنین وضعیت مشابهی در آزادراه تهران-کرج-خاسوین حدفاصل گرمدره و پل کلک محدوده مهرشهر و محور تهران-شهریار گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده های کشور نیز گفت: گزارش های دریافتی حاکی از بارش باران در برخی مناطق استان های ایلام و کرمانشاه است. همچنین در برخی مناطق اصفهان، چهار محال، بختیاری، لرستان، مرکزی و همدان بارش برف گزارش شد. در فصل زمستان رانندگان ملزم به همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ هستند. از دیگر مواردی که برای سفر در فصل زمستان توصیه می شود، پر کردن باک خودرو در ابتدای سفر، داشتن غذای کافی و لباس گرم است.

شیرانی با اشاره به پیش بینی هواشناسی بارش برف و باران در 10 استان کشور گفت: از امروز تا شنبه در استان های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال، بختیاری، کهگیلو و بویراحمد احتمال بارش برف و باران وجود دارد. بوشهر، فارس، اصفهان، همدان، کرمانشاه، بنابراین رانندگان باید با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و ضمن پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، فاصله مناسب با خودروی جلویی را رعایت کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محورهای دارای ممنوعیت یا محدودیت تردد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود و تردد در مسیر متناوب خرم آباد – پل انجام می شود. آزادراه سال و محور خرم آباد – کوهدشت تکمیل و محورهای ریگان – ایرانشهر، هشتگرد – طالقان جدید، گنجنامه – تویزرکان، لاسم – ارجمند، وساق – بلده، سروآباد – پاوه و سیسخت – پادنا نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

شیرانی شماره ۱۲۰ را برای رانندگان و مسافران اعلام کرد تا قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و محورهای مسدود، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای سفر انتخاب کنند. محدودیت های ترافیکی

انتهای پیام/