تدبیر قلعه‌نویی برای جوانگرایی تیم ملی/احتمال استراحت چند ملی‌پوش – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، فدراسیون فوتبال ایران پس از بررسی عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا تصمیم به حفظ امیر قلعه نویی در جایگاه سرمربی گرفت تا منتظر اجرای ایده‌های او برای تغییر نسل و جوان‌گرایی باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز پس از بازگشت به کشور در جلسه‌ای با حضور دستیاران ایرانی خود در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در خصوص نحوه اجرای برنامه جوان‌گرایی خود در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ برنامه‌ریزی کرد.

قلعه نویی که از عدم رشد و استعداد بازیکنان جوان در بعضی از باشگاه‌ها گلایه مند است تغییر نسل در تیم ملی بزرگسال را در دو بخش پیگیری می‌کند. استفاده از بازیکنان جوان در مینی کمپ‌هایی که غیر از روزهای فیفادی برگزار می‌شود و سپس بررسی شرایط بازیکنان جوان در جلسات متوالی اعضای کادر فنی با مربیان لیگ برتری بخشی از پروژه جوان گرایی مد نظر قلعه نویی است.

کادر فنی تیم ملی ایران قرار است در دیدارهای رفت و برگشت مقابل ترکمنستان با بررسی شرایط بعضی از بازیکنان در لیگ‌های معتبر اروپایی، استراحتی را به آنها دهد و همچنین چند بازیکن محدود را به اردو دعوت کند.

بازیکنان جوان منتخب تیم ملی ایران به احتمال فراوان پس از دو تا سه بازی در بهار ۱۴۰۲ در اختیار کادر فنی قرار می‌گیرند تا رفته رفته برای حضور در لیست نهایی بازی‌های رسمی آماده شوند.

امیر قلعه نویی در جلسات اخیر خود با مهدی تاج رییس فدراسیون و همچنین نشست اخیر هیأت رییسه فدراسیون روی این موضوعات تاکید داشته که مورد تأیید آنها نیز است.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.