تداوم تظاهرات در حمایت از شیخ زکزاکی در پایتخت نیجریه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز ، به دنبال بازداشت غیرقانونی جنبش اسلامی نیجریه ، چندین شهروند نیجریه ای در پایتخت نیجریه اعتراض کردند.

شیخ ابراهیم زاکاکی ، جنبش اسلامی نیجریه ، ابوجا ، پایتخت نیجریه ، تعدادی از دستیاران رهبران را گزارش داده است که بعد از ظهر دوشنبه نسبت به بازداشت غیرقانونی همسر رهبر نیجریه و همسرش اعتراض کردند.

تظاهرکنندگان تصاویر شیخ زکزاکی را گرفته و در حمایت از او شعار می دادند.

شیخ سوزوکی در دسامبر سال 2015 در ارتباط با حمله نظامی و پلیس به محل اقامت در ایالت کاتونا ، شمال نیجریه دستگیر شد. این حمله منجر به چندین کشته و زخمی شد. نیروهای امنیتی و سربازان نیجریه ، سینات ابراهیم ، همسر شیخ زکزاکی را دستگیر کردند.

بسیاری از سازمان های بین المللی حقوق بشر این قتل ها را محکوم کرده اند. در اوایل ماه مه 2016 ، عفو بین الملل گزارش داد که نیروهای نیجریه شیعیان را کشته ، آنها را در گورهای دسته جمعی دفن کرده و سوابق کیفری را منهدم کرده اند.

شیخ ابراهیم زکزاکی ، فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی ، گزارش داد که وضعیت والدین به دلیل سهل انگاری پزشکی وخیم است و هر دو والدین هنگام دستگیری زخمی شدند و به دلیل عدم مراقبت های پزشکی ، سلامتی آنها رو به وخامت است. است.

انتهای پیام /