تحول در صنعت مخابرات با تغییر در ارتباطات فضا‌پایه از لایه لئو به ژئو

آژانس فضایی سرش را بلند کرد.

حسن سالاری گفت: ارتباطات جهانی و فضایی با انتقال ارتباطات فضایی از لایه لئو به لایه ژئو در حال تحول است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، سیدمحمد رضوی زاده رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، با اشاره به وی درباره تاریخچه تاسیس و راه اندازی این پژوهشکده در سال های گذشته گفت: در حال حاضر پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات با ماموریت نظارتی، مغز متفکر و راننده به فعالیت خود ادامه می دهد. از صنعت

وی با ارائه گزارشی از اولویت ها و برنامه های پژوهشگاه و اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات، افزود: در این پژوهشکده 30 پروژه و 5 پروژه برای شبکه ملی اطلاعات تعریف شده است. 5 پروژه با شرکت ها و سازمان های مرتبط نیز با استفاده از ابزارهای خارج از وزارت ارتباطات این کار را انجام می دهند.

رضوی زاده همچنین درباره برنامه های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در معاونت ارتباط با دانشگاه گفت: 15 قرارداد مشاوره با تیم های دانشگاهی و پشتیبانی از پایان نامه های دانشگاهی از برنامه های این حوزه برای ارتباط با دانشگاه است.

از دیگر برنامه های پژوهشگاه راه اندازی مرکز نوآوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است، وی افزود: با راه اندازی این مرکز، شبکه بین پژوهشگاه و پارک فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات ایجاد می شود. تکمیل شود.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به راه اندازی شبکه آزمایشگاهی این پژوهشگاه خاطرنشان کرد: این پژوهشکده اقدام به راه اندازی آزمایشگاه در دانشگاه های کشور و همچنین سایر آزمایشگاه ها کرده است. شبکه آزمایشگاهی، این آزمایشگاه ها می توانند خدمات بهتری ارائه دهند.

**نتایج علم و پژوهش در خدمت مردم قرار گیرد

در ادامه این مراسم حسن سالاری رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در سخنانی با اشاره به واگذاری محصول فرستنده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضایی گفت: مخابرات و ارتباطات فضایی در دنیا در حال گذراندن مراحل اساسی است. تغییر و تحول، و ارتباطات مبتنی بر فضا از لایه Leo به لایه Geo در حال حرکت است.

وی با اشاره به تولید ترانسپاندر، این پروژه را اولین گام در مسیر ارتباطات اولیه فضایی دانست و افزود: مسیر با طراحی و ساخت نمونه پروازی آن ادامه خواهد یافت.

سالاری با تاکید بر اینکه در همه جا یک محقق باید به فکر حل مشکلات ملت باشد، گفت: علم و پژوهش باید در مسیر رفع مشکلات و نیازهای ملت باشد و نتیجه آن در خدمت مردم باشد.

این فناوری در مراسمی که امروز (دوشنبه) با حضور وزیر ارتباطات، پژوهشگران برتر، نمایندگان، سازمان ها، شرکت های تابعه و روسای وزارت ارتباطات و اطلاعات در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، تجلیل شد.

همچنین در این رویداد محصول ترانسپوندر ساخت محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات رونمایی و تحویل سازمان فضایی ایران شد.

انتهای پیام/4144

انتهای پیام/