تحلیل آسیاتایمز از راهبرد آمریکا در جنگ اوکراین/کشاندن جنگ به خاک روسیه؟

به گزارش آوای البرز وعده واشنگتن برای از بین بردن و فروپاشی اقتصاد روسیه برعکس عمل کرده و باعث شکوفایی و رشد اقتصاد روسیه شده است. روسیه چهار تا هفت برابر بیشتر از اوکراین گلوله توپ می‌سازد.

به نوشته روزنامه آسیا تایمز، دفاع هوایی اوکراین به دلیل استفاده از موشک‌های ضدهوایی دوران شوروی ضعیف و مستهلک است و انبارهای موشک‌های پاتریوت ناتو هم کافی نیستند.

این رسانه نوشته روسیه پیروز خواهد شد و دارایی‌های آمریکا در اروپای غربی تنزل خواهد یافت. تاثیر چنین وضعیتی هم بر جایگاه جهانی آمریکا ویرانگر خواهد بود.

به نقل از آوای البرز در مقایسه با روسیه، اوکراین در حال رسیدن به وضعیتی است که دیگر سرباز ندارد و نمی‌تواند درباره قانون جدید خدمت سربازی هم به توافق برسد. یکی از مورخان نظامی در این‌باره می‌گوید: «وقتی به اوکراین می‌روید، می بینید که مردان جوان همه جا هستند اما یونیفورم سربازی به تن ندارند! اوکراین حاضر نیست همه را وارد صحنه نبرد کند».

روسیه انباری بزرگ از بمب‌های دوران شوروی دارد که سیستم‌های ارزان رهگیری دارند و از جنگنده‌های روسی دقیقا به اهداف اوکراینی در فاصله ۶۰ مایلی اصابت می‌کنند. با توجه به اینکه جمعیت روسیه پنج برابر اوکراین است، پیروزی مسکو در این جنگ فرسایشی وجود دارد.

آسیا تایمز در پایان نوشت کشاندن جنگ به سرزمین روسیه و از بین بردن زیرساخت‌های اصلی یکی از راه‌های تبدیل جنگ نیابتی با اوکراین به یک جنگ عمومی اروپایی است. دیگری استقرار سربازان ناتو در اوکراین است؛ چیزی که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه به آن اشاره کرده است.

311311

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.