تحریم‌ها باید برداشته و حقوق ملت ایران محترم شمرده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای البرز،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «ایریش کاوانی» وزیر امور خارجه ایرلند روز دوشنبه در نشستی بر ظرفیت های همکاری دو کشور در زمینه های مختلف از جمله انرژی، علم، فناوری و صنعت اشاره کرد. کشاورزی گفت: روابط تجاری و تجاری دو کشور بسیار بالاتر از زمان حال خواهد بود. تهران تصمیم گرفته است روابط خود را با کشورهای دوست و مستقل افزایش دهد.

وی با اشاره به رویکرد ایرلند به روابط سیاسی و اقتصادی جهان گفت: ما از استقلال ایرلند از آمریکا و برخی کشورهای اروپایی استقبال می کنیم.

رئیس جمهوری ایران در دوره جدید، حفظ منافع ملت ها و احترام متقابل را اولویت و محور اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می داند و تاکید می کند که در مذاکرات کنونی بر لزوم تحریم ها. برای شمارش بالا می رود.

رئیس جمهور تاکید کرد: تهران-دوبلین ظرفیت های گسترده ای برای تقویت و ارتقای کیفیت روابط در بخش های مختلف تجاری و اقتصادی دارد و از این ظرفیت ها برای توسعه و شکوفایی دو کشور استفاده می کند.

سیمون کاونی وزیر امور خارجه ایرلند گفت: ما معتقدیم که این کشور برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی قائل است.

وزیر امور خارجه ایرلند گفت: ناامیدی و ناامیدی مردم ایران از مذاکرات هسته ای به دلیل مسئولیت آمریکا قابل درک است و ایرلند معتقد است که ایران باید در مذاکرات فعلی اطمینان لازم را برای بازگرداندن آن بدهد. توافق.

پیش از این دیدار، سفیر جدید جمهوری ایرلند، سونیا مک گینس، وکالتنامه خود را به رئیس جمهور تقدیم کرد.