تحریم‌های جدید کانادا علیه ایران

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور ۲ فرد و ۳ نهاد ایرانی را به دلیل نقض حقوق بشر تحریم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای مدعی شد که ایران باید با اعلام تحریم‌های ضدایرانی، سرکوب شورشیان را که نقض منشور سازمان ملل متحد در مورد عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل هستند، متوقف کند.

چند ساعت قبل انگلیس، فرانسه و آلمان وارد عمل شدند و اعلام کردند که به همین بهانه دیپلمات های ایرانی را به پایتخت های خود احضار می کنند.

از آغاز قیام های پراکنده در ایران، غرب و ایالات متحده، شورشیان ضمن اعمال تحریم ها علیه مقامات قانونی و بالفعل ایران مورد تشویق و تشویق قرار گرفتند.

به گزارش آنلاین، پیش از این ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری در واکنش به اظهارات مداخله مقامات فرانسوی علیه کشورمان گفت: با عنایت به اظهارات مقامات فرانسوی، رفتارها و مواضع رئیس جمهور این کشور در رابطه با تحولات داخلی ایران و نیز تحولات فرانسه، اعتراضات داخلی و انتصابات شغلی اخیر در این کشور رویکرد اتخاذ شده و نگرش و رویکرد مقامات فرانسوی در این زمینه، اروپایی ها تروریسم را خوب و بد می بینند، تقسیم می کنند، در این زمینه اغتشاشات را به خوب و بد تقسیم می کنند.

وی افزود: اگر در ایران ناآرامی باشد این ناآرامی خوب است اما اگر در اروپا اتفاق بیفتد به آن اغتشاش بد می گویند و مقامات امنیتی با آن برخورد می کنند.

کنعانی تصریح کرد: دولت ایران دولتی مسئولیت پذیر است و این را در عمل ثابت کرده است. حکومت ایران دولتی است که به عقاید شهروندان احترام می گذارد، هر چهار سال یکبار با رای مردم انتخاب می شود و به امنیت شهروندان توجه دارد.

310310