تتلو در بازداشت است/ اصل بر این است که تمام دادگاه‌ها علنی برگزار شود

سخنگوی قوه قضائیه در جمع خبرنگاران:

تتلو در بازداشت است  اصل بر این است که تمام دادگاه‌ها علنی برگزار شود

سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده تتلو هم افزود: پرونده تتلو در مرحله رسیدگی است و او هم‌اکنون در بازداشت است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسعود ستایشی در حاشیه هفتمین جلسه دادگاه منافقین در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری این دادگاه، مطالبه جدی امت بزرگوار و مردم غیور ایران اسلامی است و این مطالبه در سالیان گذشته انباشته شده و به مرحله‌ای رسیدیم که توسط دستگاه قضایی مورد رسیدگی و اتخاذ تصمیم واقع می‌شود. ما مطابق موازین قانونی در مقام پاسخگویی موثر به مطالبه مردمی هستیم.

وی افزود: در این پرونده مطروحه بیش از ۱۰۰ اقدام تروریستی خیانت بار و خباثت آلود و رذالت آمیز توسط این گروهک تروریستی انجام شده است و این جنایات و اقدامات تروریستی که ناظر به اعضای مرکزی این گروهک است دارای شکات متعدد با شهود زیادی است. در این مقطع در فرایند رسیدگی در محکمه به اقتضای شرایط در مقام استماع اظهارات این افراد و شهود و ملاحظه لوایح تسلیمی هستیم.

وی درباره بحث روند دادرسی گفت: روند دادرسی در این پرونده عادلانه و منطبق با موازین قانونی و اصول و قواعد دادرسی و تشریفات رسیدگی است و منطبق با مقررات قانونی از جمله قانون آیین دادرسی کیفری است. تمام تلاش قوه قضاییه این است این رسیدگی منطبق با اصول و قواعد باشد و دادرسی عادلانه به احسن وجه متجلی شود و هیچ حقی از احدی از افرادی که در این پرونده هستند ضایع نشود اعم از متهمان و شکات.

ستایشی گفت: قبل از تشکیل دادگاه به این نکته توجه شد که به صورت رسمی به متهمان ابلاغ شود که وکلا را در مقام دفاع مشخص کنند و براین مهم تاکید شد و بصورت رسمی ابلاغ شد و متهمان از معرفی وکیل رسمی خود امتناع کردند و دادگاه تکلیف داشت که با توجه به محتویات پرونده وکیل تسخیری تعیین کند و تا امروز ۷ جلسه دادرسی تشکیل شده و ۵ نفر از وکلای تسخیری در جلسات بودند.

وی افزود: علی رغم اینکه این گروهک از منفورترین و بی شرم‌ترین گروهک‌ها هستند، افرادی هستند که در نزد ملت بزرگوار و حق دار ایران مغذوب هستند و از اول انقلاب درگیر بودند، ولی اصرار قوه قضاییه بر این نکته استوار است که پرونده خیانت بار و جنایت‌های متعدد آن‌ها کاملا عادلانه و منطبق با موازین قانونی بررسی شود و در این فرایند دادرسی اصول و قوانین اعمال شود. ان شاءالله در پایان رسیدگی کسانی که در مقام نظارت هستند و دیده بانند بر دادرسی عادلانه شهادت دهند.

وی تاکید کرد: این گروهک تروریستی منافقین موسوم به مجاهدین از ابتدای انقلاب تاکنون اقدامات خیانت آمیز فراوانی مرتکب شدند و در قالب یک سازمان رسمی مرتکب این اعمال شدند لذا پرونده قطور و سنگین است و متضمن کیفرخواست ۷۰۰ صفحه‌ای است. عمده این جنایات و خباثت‌هایی که شده اعم از قتل مردم عادی و زنان و کودکان و شهروندان است. ارتباط و رابطه تنگاتنگی که این گروهک تروریستی با رژیم سفاک بعثی و رژیم صهیونیستی در عرصه‌های مختلف انجام دادند را در دادگاه دیدید. اقدام به انعکاس و ارایه اطلاعاتی که به کشور‌های خصم داشتند را در ایام مختلف دیدیم و بنده در جنگ تحمیلی بوضوح مشاهده کردم.

در کشور به روی کسانی که در خارج از مرز‌ها هستند و می‌خواهند برگردند و نسبت به اعمالشان پشیمان هستند باز است

ستایشی در پاسخ به سوالی در مورد مساعدت دستگاه قضایی نسبت به متهمانی که پشیمان هستند و توبه کرده‌اند، گفت: صحبت در رابطه با این افراد در راستای فرمایشات ریاست قوه قضاییه بود که در جلسه شورای عالی مسئولان قضایی مطرح کردند. به هر ترتیب نسبت به کسانی که در خارج از مرز‌ها هستند و می‌خواهند برگردند و نسبت به اعمالشان پشیمان هستند در کشور باز است و می‌توانند، به کشور بیایند. اما افرادی که مرتکب جنایت و اعمال قتل و غارت باشند، باید مسایل‌شان مورد بررسی قرار بگیرد. افرادی هم که می‌خواهند توبه کنند آن‌ها که در مقام رسیدگی هستند، می‌توانند نسبت به این موضوع تصمیم‌گیری کنند.

تتلو در بازداشت است/ اصل بر این است که تمام دادگاه‌ها علنی برگزار شود

وی درباره پرونده تتلو هم افزود: پرونده تتلو در مرحله رسیدگی است و او هم‌اکنون در بازداشت است.

ستایشی در خصوص برگزاری دادگاه تتلو به صورت علنی، گفت: اصل بر این است که تمام دادگاه‌ها علنی برگزار شود مگر دلیل خاصی وجود داشته باشد.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.