تاکید رییس جمهور بر تضمین سلامت جامعه در مشارکت حداکثری در انتخابات

به دنبال گزارش کمیته بهداشت ستاد ملی ضد کرونا در مورد روند ایمن سازی در کشور ، رئیس جمهور گفت که با ظهور صادرات واکسن جدید ، 1.3 میلیون کارگر بهداشت و سالخوردگان باید واکسینه شوند. بیماری قابل قبول یا ذاتی ، تا پایان سال جاری تکمیل می شود.

گزارش آوای البرز روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ویژه در مقر کمیته ملی سلامت کرونا به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روز پنجشنبه. طبق سوابق ملی ، واکسیناسیون شامل حدود 640،000 کارگر بهداشت و 700،000 سالمند است.

تحت نظارت یک تیم پزشکی ، بیش از 4500 کلینیک و بیش از 600 بیمارستان پیش بیمارستانی آماده ارائه واکسیناسیون به متخصصان و افراد آموزش دیده هستند و واکسیناسیون با گروه های پرخطر کاملا سازگار است ،

کمیته بهداشت ستاد ملی کرونا گزارشی درباره صادرات بعدی واکسن کرونا و مشاوره های انجام شده با همکاری و کمک وزارت امور خارجه ، بانک مرکزی و سایر نهادهای مربوطه ارائه داد.

در این راستا ، روحانی با ابراز نارضایتی از اینکه همه مراحل فعالیت واکسیناسیون در کشور باید در چارچوب پرونده ملی انجام شود ، و این روند باید به طور دقیق و شفاف به مردم گزارش شود ، تا ابهام بدون پاسخ باقی بماند.

رئیس جمهور اظهار داشت: جزئیات سند واکسیناسیون ملی باید به روشنی از طریق رسانه های اجتماعی و قابلیت های رسانه ای کشور برای مردم توضیح داده و توضیح داده شود.

لازم است به کلیه آژانسهای مربوطه اطلاع داده شود که روند گزارش گیری در مورد واکسن و کلیه موارد مربوطه باید به روشی واحد و از طریق سخنگوی ستاد ملی ضد کرونا انجام شود.

رئیس جمهور کمیته مبارزات انتخاباتی را در ستاد ملی راهنمایی کرد تا پیشنهادات مربوط به روند گزارش اطلاعات ، آگاهی و شفافیت در مورد واکسیناسیون را به رسانه ملی ، رسانه ملی و فضای مجازی تهیه و به آنها ابلاغ کند.

روحانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامتی که طی یک سال گذشته جان خود را برای سلامتی مردم فدا کردند و از ایمن سازی مسئولان بهداشت ابراز خرسندی کرده و امنیت زندگی آنها را تضمین می کنند و ملت محترم قطعاً شاد خواهند شد. بود.

به دنبال این جلسه ، ستاد ملی ضد کرونا گزارش مقدماتی را در مورد روند موفقیت آمیز برگزاری مراسم بزرگداشت 22 بهمن و مشاهده پیشنهادات ارائه داد و با همکاری مشاهدات و گزارش های اولیه ، کلیه نهادها و مقامات عالی پروتکل های بهداشتی ایران در این واقعه بزرگ مشاهده شد

رئیس جمهور از مردم انقلابی و شریف ایران تشکر و از هماهنگی و همکاری کلیه کمیته های اجرایی ، نظارتی و انتظامی این رویداد قدردانی کرد.

نگرانی ها در مورد افزایش تعداد شهرهای زرد به دلیل عدم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و هشدارهای موج چهارم بیماری همچنان ادامه دارد و گزارش ستاد گزارش نهایی پروتکل های تجاری فعال در ایام عید را ارائه می دهد. موضوعات مورد بحث در این نشست شامل روسای کمیته های ویژه در ستاد ملی کرونا و همچنین بررسی پروتکل های تهیه شده برای مسافران ورودی به کشور است.

در این راستا ، پروتکل های مشاغل فعال در ایام عید و پروتکل های مربوط به ورود مسافر به کشور بر اساس توافق دستگاه های ذیربط از جمله وزارت ستاد و راه ها تهیه شده است. توسعه شهری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برای تأیید به ستاد ملی کرونا ارائه می شود.

روحانی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ما با طراحی ، تدوین ، اجرا و نظارت دقیق بر توصیه های بهداشتی ، توانسته ایم فرصت ها و رویدادهای ملی ، مذهبی و آموزشی مانند کنکور را با موفقیت انجام دهیم. در عین حال ، با مطالعه و مطالعه تجربیات بین المللی ، می توانیم با مشارکت بالای مردم و همچنین اطمینان از سلامت جامعه ، در دهه 1400 یک انتخاب عالی انجام دهیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: “ما به هیچ وجه اجازه نمی دهیم كه مقررات ویژه تاج از مشاركت حداكثر در انتخابات سال آینده جلوگیری كند ، به همین دلیل وزیر امور داخله مسئول انتخابات و اردوگاه مقابله با تاج است ، با هماهنگی سایر كمیته ها ، توصیه های بهداشتی و استفاده از کلیه امکانات الکترونیکی برای طراحی و اجرای کلیه مراحل انتخابات 1400. میزان مشارکت بالا و مشارکت زیاد در انتخابات سلامت جامعه را تضمین می کند.

انتهای پیام