تاریخ حوادث ایران پرونده‌ای به عجیبی خرمدین‌ها دیده است؟

محمد بلوری ، روزنامه نگار ارشد معروف به پدر روزنامه نگاری مطبوعات ایران ، می گوید اگر می خواهد تیتر یک داستان جنایی کرامدینه ، یکی از عجیب ترین مواردی را که در 60 سال روزنامه نگاری دیده است ، “جنایات وحشت در توهم است. “انتخاب شد.

این روزنامه نگار ارشد در مصاحبه با آوای البرز درباره اینکه آیا وی در دوران حرفه ای خود به عنوان روزنامه نگار موارد مشابهی از قتل خانواده کرامادین را دیده است ، گفت: “من یک نمونه بارز از بیش از 50 سال پیش به یاد دارم.” وقتی این اتفاق افتاد ، مردی در حدود پنجاه سالگی در عرض چند ماه پنج نفر را به خانه دعوت کرد ، آنها را بعد از بیهوشی کشت ، مثله کرد و آنها را با خود برد.

وی ادامه می دهد: قاتل معتقد بود که از هر پنج مرد یک نفر با همسرش رابطه داشته است ، بنابراین او آنها را کشت. بخش کلی این پرونده در مورد قتل خانواده کوراماندین این است که هر دو قتل عمدی بوده اند ، هیچ مشکلی از نظر بهداشت روانی نداشته اند و هر دو پشیمانی نداشته اند.

“در آن زمان ، در پرونده قدیمی ، مقامات قضایی معتقد بودند که قاتل باید اعدام شده باشد زیرا قتل برنامه ریزی شده بود ، و او نیز اعدام شد. اما در همان زمان ، برخی از روانپزشکان استدلال می کنند که درست است که همه تصمیمات منطقی گرفته می شود ، اما باید توجه داشت که استدلال قاتل برای ارتکاب جرم مبتنی بر افسانه است.

محمد تار ، روزنامه نگار ارشد

وی خاطرنشان کرد: در قتل خانواده کوراماندین نیز باید به همین مورد توجه شود. شاگردان بابک قرامد می گویند او معلمی قابل احترام و شریف بود. درست است که والدین به طور کاملاً برنامه ریزی شده قتل را انجام داده اند ، اما استدلال آنها بر اساس افسانه است. بنابراین ، من پیشنهاد می کنم که روانپزشکان برای حل کامل این مشکل و بررسی زوایای پنهان داستان ، اعلام حکم نهایی این دو را به تأخیر بیندازند.

بلوری گفت: “البته ، انتشار همه واقعیت ها همیشه ضروری است ، اما توجه به جزئیات نگران کننده واقعاً ضروری نیست ، رسانه ها باید این کار را انجام دهند.” توجه بیشتری به بیان برخی از جزئیات پرونده داشته باشید. در حقیقت ، اخبار مربوط به چنین قتلهایی باید براساس نظر روانپزشکان منتشر شود تا منجر به افزایش اضطراب عمومی نشود. به خصوص در زمانی که مردم خود به دلیل مشکلات مالی و شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات زیادی می شوند.

انتهای پیام