تأکید جامعه مدرسین بر لزوم رعایت مضاعف شیوه‌نامه‌های بهداشتی در عزاداری‌ها

جامعه مدرسین حوزه علمیه خم با صدور بیانیه ای در آغاز ماه محرم ، بر لزوم اجرای کامل اقدامات بهداشتی در غم و اندوه تأکید کرد.

به گزارش آوای البرز ، متن این بیانیه با امضای سید هاشم حسینی بوشری ، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه کام به شرح زیر است:

ماه محرم ، ماه پیروزی خون بر شمشیر ، ماه حرکت تاریخی اباعبدالله الحسین (علیه السلام) سرور و سالار شهیدان در راه احیای اسلام قرار گرفت. مجالس حسینی فرصتی عالی برای دریافت نعمت های الهی ، تجدید وفاداری در زمان مناسب و پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت است.

کربلا با حماسه حسینی و خون کربلا ارتباط عمیقی برقرار کرده است. عزت ، قدرت و قدرت این افراد تا آخرین نفس پیمان خود با شهید مظلوم مظلوم کربلا از کربلا باقی خواهد ماند.

بر اساس حدیث روشن امام رئوف علی بن موسی الرئیس (ع) ، جامعه مدرسین حوزه علمیه با فروتنی گفتند: “خدا رحمت کند عبدالاحیاء امرنا” ، و در جلسات سخنرانی موارد زیر مشخص شد:

1 واعظان ، مبلغان و یادگاران عزیز ، از مناسبت ویژه محرم و ظفر برای ترویج ارزشمندترین و پویاترین پروژه اجتماعی اسلام استفاده می کنند ، که نقش مستقیمی در احیای دین دارد ، یعنی احیای این تعهد متروکه برای دفع شر ، بدی را دفع کرده و آن را احیا کنید. این فعالیت نمونه بارز فرهنگ «خواستن به معروف و نهی از منکر» شهید تشنه کربلا است. این وظیفه عمومی است که حقوق مردم و اهداف انقلاب اسلامی را بخواهیم ، آنها را علنی رعایت کنیم و گسترش ارزشهای الهی را دنبال کنیم. پیروان مکتب حسینی باید ابتکار عمل را به خرج دهند و از تحولات و منکرات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی جلوگیری کنند و نظام اسلامی را در پیمودن راه مستقیم خود یاری دهند.

به مدرسه عاشورا ارائه دهنده نماز و عدالت است. انقلاب اسلامی با شعارهای اسلامی مانند دعا و عدالت موفق به تأسیس نهضت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) شد. مردم باید تلاش کنند تا این دو حقیقت محوری را برای ایجاد شور و شعور انقلابی مطالبه کنند. عاشورا در جامعه بر این اساس ، درسها و درسهای عاشورا باید در همه سطوح تشویق و تأکید شود. تفسیر عاشورا ، توضیح معرفتی و معصومیت پادشاهان ظلمت هنوز ملزومات اصلی انقلاب اسلامی برای شناخت حقیقت ، باطل و روشنگری جبهه امام نور است.

3 احیای اسلام در گرو زنده نگه داشتن مکتب عاشورا بود. بنابراین ، مردم و مسئولان این حوزه رسالت بزرگی بر عهده دارند. مردم عزیز ، حسینی نقش مهمی در آماده سازی این کنفرانس ها ایفا می کند ، زیرا روشهای بهداشتی در کنفرانس ها و مقامات دوچندان می شود. ما پیشاپیش از همه افراد ، مدیران و کارکنانی که تلاش می کنند این مجالس مذهبی و الهی را باشکوهتر جلوه دهند تشکر می کنیم و از رسانه ملی و سایر رسانه های تبلیغاتی مجازی واقعی می خواهیم تلاش خود را برای ترویج و بازتاب این گردهمایی ها مضاعف کنند.

4 به برکت این همایش های حسینی و عزاداری عاشقانه مردم استان و درخواست های آنها ، امیدواریم خداوند شر دشمنان اسلام و شر این ویروس شریر در سراسر جهان را برطرف کند. کشور مورد علاقه ایران است. فضای علمی باید به حوزه ، محیط دانشگاه و دیگر مراکز علمی برگردد و رئیس جمهور باید بتواند وعده های داده شده برای تداوم تورم ، تورم و معیشت مردم را به مردم تحقق بخشد. ایجاد وحدت ملی و ارتقای جایگاه ایران اسلامی در زمینه های مختلف. انجام اقدامات مثر است.

در پایان ، از خداوند متعال می خواهیم که در سوگواری بنیانگذاران و بنیانگذاران این جوامع ، در فرصت خدمت به جلسات پرشور مذهبی و دریافت فیض از منبرها و میراث ، تا حد ممکن به مردم توفیق دهد. عرفا و کسانی که با حقوق آنها آشنا هستند. شاهزادگان را بگذارید. انشاءالله

انتهای پیام