بیرانوند ناجی ایران مقابل سوریه بود/ تعویض‌ها جواب نداد

پیشکسوت فوتبال گفت: نبود مهدی طارمی در بازی برابر ژاپن تاثیرگذار است، البته ما یک تیم هستیم و فوتبال هم یازده نفره است، امیدوارم بازیکنان جای خالی او را در بازی با ژاپن پر کنند تا نبود وی احساس نشود.

محسن خلیلی در گفت و گو با آوای البرز، درباره بازی ایران برابر سوریه در جام ملت های آسیا، اظهار کرد: بازی را خوب شروع کردیم و موقعیت های زیادی ایجاد کردیم، اما حریف را دست کم گرفته بودیم و تصور می کردیم که به راحتی می توانیم از سد سوریه عبور کنیم.

وی گفت: مشخص بود که هیچ کدام آمادگی مساوی در ۹۰ دقیقه بازی را نداشتیم. متاسفانه عدم هماهنگی بین خطوط سبب شد تا به حریف موقعیت بدهیم، شاید بی احتیاطی بازیکنان سبب شد تا بازی یک بر یک به پایان برسد. یک مقدار توپ کم رسیدن به مهدی طارمی در دقایقی از بازی باعث شد که وی عقب بیاید و عقب بودنش کار دست او و تیم ملی داد و مجبور شد که خطا کند.

او خاطرنشان کرد: میانگین سنی بالای تیم ملی و بازی ۱۲۰ دقیقه در بازی با ژاپن خود را نشان خواهد داد  و اگر بازی را در ۹۰ دقیقه نتوانیم تمام کنیم در وقت اضافه بدون شک بازیکنان از نظر بدنی تحلیل می روند و این ۱۲۰ دقیقه در آن بازی خودش را نشان می دهد.

این پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: همین که توانستیم این بازی را چه در ۹۰ دقیقه و چه در  وقت اضافه و پنالتی ببریم، نشان داد که تیم ملی شخصیت برد دارد و بین بازیکنان همدلی است که این اتفاق خوبی است. باز هم ناجی این برد در این دیدار علیرضا بیرانوند بود که پنالتی‌گیر قهاری است. همچنین پنالتی زنان درجه یک که در زمین حضور داشتند و با دقت بالا توانستند در  حساسیت بالای بازی توپ را وارد دروازه حریف کنند.

خلیلی در پاسخ به این پرسش که قبل از بازی گفته شده بود که سوریه حریف خطرناکی برای تیم ملی می شود، نظر شما در این خصوص چیست؟ افزود: اتفاقا حریف قدر و قدرتمندی نبود، از لحاظ کیفی و فنی سطح بیشتر بازیکنان این تیم از بازیکنان ما پایین تر بودند، شاید دست کم گرفتن این تیم و تعلل در ضربات آخر و این که خط حمله ما باید یک مقدار حریص‌تر و خودخواه تر باشد سبب شد تا بازی به پنالتی بکشد.

وی درباره تعویض های تیم ملی اظهار کرد: تعویض‌هایی که انجام شد روند بازی را نتوانست مثبت نشان دهد. سرمربی یک چیزی در تمرینات دیده که بازیکنان را جابجا کرده و مطمئنا خود سرمربی و هم بازیکنان از تعویض ها راضی نبودند. به هر حال همه تعویض ها و تاکتیک ها جور در نمی آید و بعضی وقت ها بازی این گونه گره می خورد.

خلیلی اضافه کرد: باید مثبت فکر کنیم و به آینده خوشبین باشیم و روی بازی مهمی که برابر ژاپن خواهیم داشت تمرکز کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که نبود طارمی برابر ژاپن چه تاثیری در روند بازی تیم ملی خواهد داشت، گفت: مطمئنا نبود مهدی تاثیرگذار است، البته ما یک تیم هستیم و فوتبال هم یازده نفره است، امیدوارم جای خالی او را در بازی با ژاپن پر کنند و نبود وی احساس نشود. خود طارمی از این مساله خیلی ناراحت بود و برد ژاپن می‌تواند این ناراحتی را از دل طارمی خارج کند. مطمئنا در این بازی، بازیکنان با آمادگی روانی بهتر و تمرکز بالاتری نسبت به سوریه بازی خواهند کرد زیرا این تیم را حریف قدری نمی دانستند چون سالیان سال به راحتی این تیم را شکست داده بودیم.

خلیلی در پایان در پاسخ به این پرسش که اگر ایران ژاپن را ببرد می تواند قهرمان جام ملت ها شود، افزود: مطمئنا قدرت اول مسابقات جام ملت ها در حال حاضر به خاطر نظم تاکتیکی، فنی و کیفیت بالای بازی و میانگین سنی ژاپن است. البته ایران هم جزو مدعیان قهرمانی است، اگر مدعی قدرتمندی همچون ژاپن را که این بازی در حقیقت فینال زودرس است، سپری کند کارش برای قهرمانی خیلی راحت تر خواهد بود.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.