بورس نسبت به بازارهای موازی ارزان تر است

احمد پینفر در سخنرانی امشب در برنامه تیتر آوای البرز گفت: طی دو هفته گذشته شاخص بورس به شدت افت کرده و اکنون شاخص کف مقاومت در پایین ترین سطح قرار دارد و احتمال سقوط شاخص وجود ندارد.

یکی از اعضای هیئت مدیره فرابورس گفت: “بازار سرمایه در مقایسه با سایر فرصت های سرمایه گذاری و بازارهای موازی بسیار ارزان است ، به ویژه در مقایسه با بازار مسکن که فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است.”

“در چنین جلسات و برنامه هایی ، ما قرار نیست یک کلاس آموزش سرمایه گذاری برگزار کنیم و به مردم بگوییم چه چیزی را بخریم و چه چیزی را خریداری نکنیم. ما باید فرهنگ سازمانی و نهادی را ارتقا دهیم. 33٪ سهامداران جهان با صندوق های سرمایه گذاری پیش می روند.” آنها سهام خریداری کردند.

وی با انتقاد از بانک مرکزی گفت: این راهی اشتباه است که به مردم توصیه می شود در صورت عدم وجود تجهیزات و زیرساخت های لازم ، سهام بزرگ و مایع را مستقیماً خریداری کنند. بازیگران اصلی بازار سرمایه در سراسر جهان بانک ها ، سرمایه داران فعلی بازار در سال آینده هستند. آنها خود به یک مشکل تبدیل می شوند. خود بانک مرکزی رشد صندوق های سرمایه گذاری را خفه می کند ، ما برنامه ریزی کلان و سیاست گذاری را نادیده گرفته ایم و برنامه ای نداریم.

جواد عشقی نژاد ، کارشناس بازار سرمایه نیز گفت: بازار سرمایه نسبت به بازارهای دیگر بازدهی بالاتری دارد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سهام اختیاری است ، گفت: در هنگام خرید سهام باید به سودآوری آن توجه کرد و سهام هایی را با فعالان بازار خریداری کرد ، اکنون پس از اصلاح اساسی در بازار می توان دریافت که قیمت سهام زیر ارزش واقعی آنها است. رسید

وی گفت: ما فقط 33 صندوق بازاریابی در بازار داریم.

عشقی نژاد گفت: تجربه تاریخی نشان داده که بازدهی یک سرمایه گذار صبور بیشتر از یک سرمایه گذار عجول است.

کارشناسان سرمایه گفتند که متوسط ​​افت سهام بزرگ 20٪ است ، اما سهام مبتنی بر شایعات 70٪ افت کرد.

بهروس خدارحمی ، یک سرمایه دار دیگر ، گفت که مردم مفهوم ریسک ، ریسک بالا و پرخطر را تجربه کرده اند. آنها می خواهند بدانند که فردا باید چه کار کنند تا بازار سرمایه را یک قدم جلوتر ببرند.

کارشناسان افزودند: باید شرایط و شرایط خاص کشور در نظر گرفته شود ، زیرا چندان ایده آل نیستند و نمی توان در این شرایط برنامه بلند مدت تهیه کرد.

خدارحمی گفت: مردم باید به تاریخچه سهام و معاملات ، روزهای مثبت و منفی آن هنگام خرید سهام نگاه کنند و سپس به خرید ادامه دهند البته ما همیشه به مردم توصیه کرده ایم که از طریق صندوق ها و شرکت های سرمایه گذاری به طور غیر مستقیم سرمایه گذاری کنند. برای خرید سهام.

دلباری ، یکی دیگر از کارشناسان بازار سرمایه گفت: “ما سال ها بودجه صندوق های سرمایه گذاری را مدیریت کرده ایم.”