به خاطر نبود سالن وزنه‌برداری مصدومیتم تشدید شد/ 50 کیلو افزایش رکورد داشتم

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در گفتگو با آنا:

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا گفت.

سیدا الهام حسینی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره کیفیت مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سه مدال طلا در این رقابت ها، اظهار کرد: مسابقات قهرمانی آسیا از کیفیت بالایی برخوردار بود و رقابت نزدیکی داشتم. با رقبای خود اما خدا را شکر توانستم برنده شوم، مدال طلای یک ضرب و دو ضرب را کسب می کنم و عنوان قهرمانی را کسب می کنم. کار آسانی نبود و بعد از بازی های کشورهای اسلامی وقت کمی داشتم. حدود یک ماه است که تمرین می کنم و هنوز خستگی مسابقات از بین نرفته است اما باید تمرین را شروع می کردم.

من انتظارات کارمندان را برآورده کردم

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا گفت: قبلا مصدومیت داشتم اما تحت کنترل است و به طور کامل درمان نشده است. در اردوی تیم ملی مصدوم شدم اما به فضل الهی با تمام این مشکلات عملکرد خوبی داشتم و مدال گرفتم. این وزنه را برای اولین بار در یک شوت زدم که حتی برای من هم یک رکورد بود. در مسابقات قهرمانی آسیا 4 کیلوگرم از قونیه سنگین تر بودم. به لطف خدا توانستم انتظارات کارکنان را برآورده کنم.

مصدومیت من به دلیل نداشتن سالن بدنسازی تشدید شد

ملی پوش وزنه بردار درباره جزئیات دیدار خود با وزیر ورزش و جوانان گفت: جلسه به خوبی پیش رفت و سجادی با دقت به صحبت های ما گوش داد. من در مورد کمبود امکانات رفاهی در سطح شهر صحبت کردم که واقعاً در هنگام حضور در شهر با آن مواجه هستم. خارج از کمپ جای مناسبی برای تمرین ندارم و این یکی از دلایلی است که مصدومیتم بیشتر شد. زمانی که در باشگاه ورزش می کردم، نمی توانستم وزنه بزنم و این حرکت روی مصدومیتم فشار آورد. این مسائل در جلسه مطرح شد و وزیر ورزش به موساد اطمینان داد که امکاناتی از جمله سالن وزنه فراهم خواهد شد. البته فدراسیون تجهیزاتی هم در اختیار ما گذاشت. در دروید سیتی قرار است سالن وزنه برداری و اعتبار این رشته را به ما بدهند.

من می خواهم کاری برای نسل آینده انجام دهم

حسینی بیان کرد: استعدادهای زیادی در سطح شهرستان داریم اما امکاناتی که در سالن تمرین داریم محدود به چند ورزشکار است که می توانند تمرین کنند. این مشکل ما را قادر می سازد تا روی استعدادیابی کار کنیم. وقتی مردم شهر و کشورم آنقدر از من حمایت می کنند، دلم می خواهد کاری برای آنها انجام دهم و برای نسل های آینده کاری انجام دهم. البته وقتی پدر و مادر بچه هایشان را به یک میدان ورزشی می فرستند، اولین چیزی که به آن نگاه می کنند، امکانات آن میدان است و اگر من بودم، بچه ام را به این سالن تمرین نمی فرستادم. در مورد تجهیزات و وزنه قول هایی به ما دادند که امیدوارم به آنها عمل کنند.

شرایط اردوهای تیم ملی بهتر شده است

وی درباره وضعیت فعلی اردوهای وزنه برداری گفت: مدت زیادی نیست که بدنه فدراسیون با تغییرات و دگرگونی هایی مواجه شده است اما واقعیت این است که در سطح اردوها و شرایط تیم ملی تغییرات و تحولاتی رخ داده است. نسبت به گذشته بهتر است اما هنوز در سطح شهرستان تغییری نکرده است اما فدراسیون پیگیر موضوع است.

من رکورد 50 کیلوگرم افزایش وزن داشتم

حسینی درباره مسابقات جهانی و آغاز اردوی تیم ملی گفت: اردوها از هفته آینده آغاز می شود. مسابقات جهانی اولین انتخابی المپیک است و شرکت کنندگان زیادی در این مسابقات شرکت خواهند کرد. دسته 81 کیلوگرم به لیست المپیکی ها اضافه شده است و از رده های پایین تر نیز انتظار حضور در این دسته را دارم. مسابقه سختی در پیش داریم که قابل مقایسه با آسیایی نیست و هدفم این است که با بهترین آمادگی روی تخته بروم. از زمانی که وزنه برداری را شروع کردم، هدفم حرکت رو به جلو بود، در اولین سال حضورم در بازی های آسیایی که سومین مسابقه ام بود، در این ماده 50 کیلوگرم اضافه کرده بودم. این صعود در سه سال اتفاق افتاد و البته می توانستم در مدت کوتاهی به آن برسم اما گاهی آسیب ها و موانع مانع از آن می شد.

انتهای پیام/