بهاری‌فر: پوشش‌های جدید بیمه‌ای سهم شرکت‌های دانش‌بنیان از تولید ناخالص ملی را افزایش می‌دهد

بهاری‌فر: پوشش‌های جدید بیمه‌ای سهم شرکت‌های دانش‌بنیان از تولید ناخالص ملی را افزایش می‌دهد

مدیرعامل بیمه حکمت با اشاره به اهمیت پوشش بیمه‌ای برای فناوری‌های نوین اظهار کرد: پوشش بیمه‌ای مناسب می‌تواند وسیله موثر برای حمایت از توسعه و رشد فناوری‌های نوین در کشور باشد تا شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند سهم مناسبی از تولید ناخالص ملی را کسب کنند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت بهاری‌فر، مدیرعامل بیمه حکمت صبا با اشاره به اهمیت پوشش بیمه‌ای برای فن آوری‌های نوین اظهار کرد: این فن آوری‌ها ممکن است با خطرات و ریسک‌های خاصی همراه باشند که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

بهاری‌فر در تشریح پوشش بیمه‌ای برای حفاظت در برابر خسارات مالی حاطر نشان کرد:  بیمه می‌تواند برای موضوعات مالی  مانند مالیات و زیان‌هایی که ممکن است ناشی از عدم عملکرد، خرابی یا حوادثی ناگهانی برای فن آوری‌ها باشد، شرکت‌های دانش‌بنیان را حمایت کند و در شرایطی که شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز به حمایت‌های مالی برای مدیریت ریسک ورود به بازار را دارند از آن‌ها حمایت شود.

مدیرعامل بیمه حکمت وجود پوشش بیمه‌ای موثر برای فن آوری‌های نوین را راهی برای تشویق به نوآوری صنایع خلاق دانست و گفت: بیمه می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان را افزایش دهد و آن‌ها را تشویق کند به ریسک‌گیری و ارائه راهکارهای نوآورانه با اطمینان خاطر بیشتر اقدام کنند.

او با تاکید بر اینکه بیمه قادر به به شناسایی و مدیریت خسارت‌های ثالث در زمینه استفاده از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان است افزود: بیمه می‌تواند از لحاظ قانونی نیز اگر فناوری نوین موجب خسارت به دیگران شودبا پرداخت خسارت‌های ثالث به رشد صنایع صنایع دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها نیز کمک کند.

بهاری‌فر  حفاظت از سرمایه‌گذاران در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از مولفه‌های رشد اقتصاد دیجیتال دانست و تاکید کرد:  بیمه می‌تواند جلوی از دست رفتن سرمایه سرمایه‌گذارانی که به عرصه اقتصاد دیجیتال ورود کرده‌اند را بگیرد و تا اطمینان حاصل شود که حمایت مالی برای فن آوری‌های نوین در جریان است.

مدیرعامل بیمه حکمت در پایان اظهار کرد: بیمه‌های مناسب می‌توانند وسیله مهم برای حمایت از توسعه و رشد فن آوری‌های نوین باشند و از پایداری و پیشرفت آن‌ها تا کسب سهم بیشتر از تولید ناخالص ملی، حمایت کنند.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.