بهاروند: گروه ۱+۴ ابتکار به خرج دهند

به گزارش آوای البرز، «محسن بهروانت» سفیر ایران در لندن یکشنبه شب با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این اقدام یکجانبه، غیرقانونی و بدون ساختار است. همه قبول دارند که این رفتار نباید تکرار شود و در آینده همه باید به تعهدات خود در قطعنامه 2231 متعهد باشند.

وی افزود: با این حال هیچ اقدام سیاسی، قانونی و عملی قابل توجهی برای تداوم اجرای تعهدات این توافقنامه مهم و راهبردی در آینده انجام نداده اند. نهادهای سیاسی مانند حقوق بین الملل و شورای امنیت سازمان ملل و نهاد سازوکارهای مبادلات بانکی پتانسیل بالایی برای ایجاد این تضمین دارند.

ما به این نتیجه رسیدیم که چنین تضمینی لازم است.»

وی خاطرنشان کرد: هیئت ایرانی این تخصص را دارد که این راهکارها را روی میز بگذارد و همه ما باید از هیئت کشورمان در این بحث های مهم حمایت کنیم.

هشتمین دور مذاکرات درباره تحریم ها پس از سه روز وقفه به دلیل تعطیلات سال نو، فردا (دوشنبه) از سر گرفته می شود. طبق برنامه اعلام شده، علی باقری مذاکره کننده اصلی ایران صبح فردا وارد وین می شود.

دستور کار اصلی این مذاکرات بررسی چگونگی لغو تحریم های آمریکا برای کاهش احتمال خروج آمریکا از برجام و شاخص ها و معیارهای عدم اعمال تحریم های جدید بر خلاف توافق خواهد بود. روزهای پیش رو.

311311