بسیج اساتید امین انقلاب و نظام است

معاون اقتصادی و اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گردهمایی اساتید بسیجی شرکت کننده در دومین دوره دانش افزایی و توانمندسازی بسیج اساتید در مشهد مقدس، حمایت همه جانبه خود را از حرکت اساتید بسیجی اعلام کرد.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، علی خطیبی، معاون اقتصادی و اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز ارتباطات رسانه ای و اجتماعی بسیج اساتید کشور، گفت: در این راستا، 2013/02/13 1398 به 2015 رسیده است. اساتید در جمع اساتید بسیجی شرکت کننده در دومین دوره دانش افزایی و توانمندسازی بسیج در مشهد با بیان اینکه خود استاد بسیجی است، حمایت همه جانبه معاونت اداری و مالی وزارت را برای پیشرفت بسیج اعلام کرد. اساتید همچنین افزودند: در سطوح عالی این وزارتخانه از نظرات اساتید بسیجی استفاده می شود.

وی ضمن تاکید بر تغییر گفتمان در دولت جدید به تشریح برخی از فعالیت های این وزارتخانه پرداخت و افزود: اتفاقات مهمی به دلیل ایمان مردم رخ داد. ماهیت دولت سیزدهم تغییر گفتمان و رویه است و این فقط یک شعار نیست.

خطیبی با اشاره به اینکه رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت در سال اول فعالیت به برخی از موفقیت های دولت سیزدهم اشاره کردند، خاطرنشان کرد: تصمیمات و پروژه های مهم بر اساس اعتماد مردم به این دولت است. انجام و عملیات مالی عمده را انجام داد. ما در شرایطی دولت را تحویل گرفتیم که خزانه خالی بود و دولت باید به بخشی از تعهدات خود عمل می کرد و خیلی سخت بود و کشور تحت فشار بین المللی بود. با تورم داخلی، مشکل 4200 تومانی و مشکلاتی از این دست، دولت سیزدهم هزار و 400 سال را بدون یک ریال وام از بانک مرکزی و همه حقوق ها سپری کرد.

وی افزود: تغییر تنها در گفتمان نیست بلکه در عملکرد نیز هست. با مردم بودن با کنترل بازار و ارتباط با مردم، احیای روحیه ای بود که سال ها به فراموشی سپرده شده بود. الحمدلله حالا این روحیه خدمت رسانی برگشته است.

معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: علاوه بر حمایت از بسیج اساتید، وظیفه خود می دانیم، نیازهای آنها را پیگیری می کنیم. بسیج اساتید مجموعه ای از دل انقلاب است. اساتید بسیجی باید در نمایش نقاط قوت و دستاوردهای خود فعال باشند و شکست نخورند.

وی از اساتید بسیجی خواست تا دستگاه اجرایی دولت را در آموزش عالی برای تأسیس دانشگاهی معادل انقلاب اسلامی که منویات رهبری عالی و شاخص های آن محاسبه شده است، یاری کنند.

خطیبی سه عنصر دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی را نشاط علمی، نشاط معنوی و نشاط سیاسی ارائه کرد و افزود: دانشگاهی که رکود علمی داشته باشد در تراز انقلاب اسلامی نیست.

معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: متأسفانه موفق به نمایش موفقیت های نظام و مزایای آن نمی شویم، در حالی که گفتمان انقلاب اسلامی در بسیاری از عرصه ها موفق بوده است. قبل از انقلاب اسلامی، کشور اکنون در شرایطی به موفقیت دست یافته است که از نظر سیاسی ضعیف و جزم اندیشانه بود و آزادی سیاسی نداشت. امروز در مذاکرات هسته ای می بینیم که 5 قدرت بزرگ به جای تصمیم گیری با ما مذاکره می کنند.

وی با ابراز امیدواری و آرزوی بسیج اساطید به عنوان مجموعه متولی انقلاب اسلامی گفت: بسیج اساطید به عنوان متولی انقلاب و نظام باید نقش نظارتی را در بررسی روند وزارت علوم، تحقیقات و توسعه ایفا کند. . فناوری و نظارت بر این است که آیا در مسیر حرکت می کنیم و سپس در این مسیر مطالباتی را مطرح می کنیم. تماشا کنید و به ما اطلاع دهید. در آموزش عالی اساتید قابل اعتمادتر از بسیج وجود ندارد.

خطیبی یادآور شد: «بسیج اساتید» مجموعه ای از اساتید مختلف با سلایق مختلف است که همگی عاشق نظام هستند. درخواست ما از اساتید بسیجی این است که نظارت و نظارت را جزو عناوین آن قرار دهند، هر استاد بسیجی باید بر دانشگاه خود، روسای آن و وزارت علوم نظارت داشته باشد و اگر از مسیر اصلی منحرف شدیم به ما تذکر دهند.

وی همچنین از حمایت مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برنامه های جنبش استاد بسیج در راستای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: دشمن ده ها بار هزینه می کند، درست است به دلیل کمبود. از صندوق ها نباید در راستای گفتمان انقلاب اسلامی فعالیت تبیینی صورت گیرد.»

انتهای پیام/4129/