بسته‌های تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده جذاب‌تر می‌شود

بسته‌های تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده جذاب‌تر می‌شود

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: مسیر نوسازی هموار و بسته‌های تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده جذاب‌تر می‌شود.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی در جلسه هماهنگی پویش گروه‌های جهادی با مشارکت بسیج مستضعفین که به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهانش در سانحه هوایی با حضور همه کارکنان شرکت برگزار شد، با تسلیت این ضایعه دردناک به مردم ایران، عنوان کرد: محرومیت‌زدایی یکی از دغدغه‌های اصلی آیت الله رئیسی بود و طبق گفته‌های وزیر راه و شهرسازی، رئیس جمهور در آخرین جلسه هیئت دولت بر نوسازی بافت‌های فرسوده تاکید ویژه داشت و گفته بود ما باید مسیر را هموار کرده و بسته‌های تشویقی را جذاب‌تر کنیم تا مردم بتوانند با استفاده از این مشوق‌ها کار نوسازی را انجام دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که در سفر‌های استانی در معیت رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از نزدیک شاهد اراده قوی، جدیت و دلسوزی رئیس جمهور فقید برای پیشبرد امور بوده است، افزود: در بازدید از مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران که چندی پیش انجام شد شاهد بودم چگونه با حساسیت ویژه دستورات لازم را صادر کرده و در جا‌هایی که کار انجام نشده بود با قاطعیت و از روی صداقت با کسانی که کم کاری کرده بودند برخورد می‌کرد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه‌داد: شهید رئیسی با خدا معامله کرده و خودش را وقف خدمت به مردم کرده بود، بیشتر وقت خود را در سفر به مناطق محروم گذراند و در این راه به مقام عظمای «مهاجر الی الله» رسید و بنده به عنوان کمترین بندگان خدا شهادت به مجاهدت ایشان برای خدمت بیشتر به مردم می‌دهم.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با بیان این که برای مومن هیچ اجری بالاتر از شهادت نیست، اضافه‌کرد: هر چهار شهید بزرگوار شایستگی شهادت را داشتند و صادقانه وارد مجاهدت شده بودند. حجت‌الاسلام و المسلمین «آل‌هاشم» امام جمعه تبریز بی‌شک از بهترین و مردمی‌ترین و ساده زیست‌ترین امامان جمعه کشور بود. همچنین «حسین امیر عبداللهیان» وزیر جهادی امور خارجه به حق بهترین وزیر امور خارجه دوران پس از انقلاب بود و دستاورد‌های خوبی در شرایط سخت کنونی در حوزه سیاست خارجی از خود به یادگار گذاشت.

وی گفت:مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی نیز از مدیران پر انرژی و دلسوز بود و در دوره کوتاه مدت وی بسیاری از پروژه‌های عمرانی استان آذربایجان شرقی فعال شد و مردم منطقه برکات حضور وی را حس کردند. در سفر اخیر که به این استان داشتم از نزدیک شاهد پیگیری‌ها و تلاش‌های خستگی ناپذیر او بودم و باید گفت آذربایجان شرقی یک مدیر جهادی و پرتلاش را از دست داد.

آیینی با بیان اینکه شهادت در سالروز میلاد حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا سعادت می‌خواهد، عنوان کرد: آیت الله رئیسی برای داشتن ایران قوی سر از پا نمی‌شناخت و شهادت می‌دهم در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و اکنون این وظیفه ماست تا راه او را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: باید امروز با هم عهد ببندیم که پر تلاش‌تر از قبل خود را وقف خدمت به مردم و آبادانی کشور کرده و برای کاهش بافت‌های فرسوده هر چه در توان داریم انجام دهیم تا بتوانیم جان مردم ساکن در بافت‌های فرسوده را از خطرات احتمالی نجات دهیم.