برگزاری مراسم سال نو در برخی کشورها و در همه‌گیری کرونا

با نزدیک شدن به سال نو و جشن های کریسمس در دسامبر سال جاری ، بی بی سی گزارش داد که دولت های سراسر اروپا برای محافظت از سلامت عمومی ، جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش یا افزایش محدودیت های تعطیلات تصمیمات سختی گرفته اند. محدودیت هایی که در آخرین جشن های کریسمس برای برخی از این کشورها اعمال شده است.

هلند

مهلت قانونی 5 هفته ای در هلند اعلام شده است. از 15 دسامبر تا 19 ژانویه به مدت پنج هفته این کشور به شدت کنترل می شد. روز قبل از کریسمس ، مغازه های ناخواسته ، سینماها ، آرایشگاه ها و سالن های ورزشی تعطیل شدند و مدارس نیز چند روز قبل از کریسمس تعطیل شدند. از شهروندان خواسته می شود تا اواسط ماه مارس از رزرو سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

محدودیت ها در سه روز کریسمس اندکی کاهش یافت و خانواده های هلندی اجازه داشتند به جای دو مهمان ، سه مهمان (به استثنای کودکان زیر 13 سال) پذیرایی کنند.

ما باید این وضعیت را تحمل کنیم به امید اینکه روزها پس از تاج گذاری بگذرد ، “نخست وزیر گفت. زمانی فرا خواهد رسید که زندگی ما به روال عادی باز خواهد گشت. آن زمان یک هفته یا یک ماه دیگر نخواهد بود. اما با استفاده از واکسن ، 2021 واقعاً سال امید و روشنایی در پایان تاریکی خواهد بود. در هفته آخر سال ، بسیاری از مردم هلند از دیگران خواستند که این مقررات را رعایت کنند ، زیرا عکس ها مغازه های پر از خریداران کریسمس را نشان می دهد.

بریتانیا

معرفی مختصر محدودیت های ویژه برای افرادی که کریسمس را جشن می گیرند در سراسر انگلیس معرفی شد. بین 23 و 27 دسامبر (یا از 22 تا 28 دسامبر در ایرلند شمالی) محدودیت سفر وجود نداشت ، به مردم اجازه می داد در خانه جمع شوند و شب را با هم بگذرانند.

با این وجود تعداد افرادی که در یک مکان جمع شده بودند محدود بود و به اصطلاح “حباب کریسمس” حداکثر از سه خانواده در انگلیس یا حداکثر هشت خانواده در اسکاتلند تشکیل می شد. این حباب ها که می توانند در عبادتگاه ها و اماکن عمومی جمع شوند ، در طول جشن برطرف شدند. این بدان معناست که در روز کریسمس مردم نمی توانند با دو خانواده و روز دیگر با دو خانواده متفاوت جمع شوند. با این حال ، کارشناسان بهداشت از مردم خواسته اند که به دقت در مورد افرادی که در این امر دخیل هستند فکر کنند. با این حال ، با افزایش موارد و کشف ویروس کرونا انگلیس ، برخی مناطق اطراف پایتخت ، لندن ، به کنترل بالاتری رسیده اند. فروش درب دسامبر ، توزیع غذا و بیشتر مکان های سرگرمی داخلی ، استادیوم های ورزشی و کافه ها و رستوران ها تا 16 دسامبر بسته بود.

ایتالیا

در ایتالیا هیچ بازار کریسمس وجود ندارد و ساعت ممنوعیت رفت و آمد در سراسر کشور اعمال می شود. نخست وزیر ایتالیا که بیشترین تعداد کشته ها را دارد ، از ایتالیایی ها خواسته بود تا کریسمس را با احتیاط بیشتری بدون تماس و ارتباط نزدیک برگزار کنند. بسیاری از مناطق ایتالیا تحت کنترل تاج قرار داشتند و ممنوعیت سفر از 21 دسامبر تا 6 ژانویه اعلام شد. علاوه بر ممنوعیت سفر ، مردم در روز کریسمس ، روز بوکس و سال نو مجاز به ترک شهرهای خود نیستند. البته استثنائاتی نیز برای کار ، دلایل پزشکی یا تصادفات وجود داشت. از ساعت 10 شب تا 5 صبح منع رفت و آمد بود.

کلیساها باز بودند اما منع رفت و آمد ممنوع از برگزاری مراسم نیمه شب بود. در همین حال ، بازار محبوب کریسمس ایتالیا قبلاً ممنوع شده است. در همین حال ، نخست وزیر ایتالیا به کودکان اطمینان داد که سانتا کلاوس قطعاً به آنها سر می زند ، زیرا از محدودیت های سفر جهانی معاف شده است.

بسیاری از اروپایی ها در تعطیلات کریسمس به دامنه های مدارس می روند ، اما هنوز در مورد باز ماندن اختلاف نظر وجود دارد. چندین دولت سعی کرده اند توافقات را در سطح اروپا برای به تأخیر انداختن فصل مدرسه هماهنگ کنند. هر سه کشور ایتالیا ، فرانسه و آلمان در کریسمس بالابر مدارس را تعطیل کردند. استراحتگاه های محبوب آلپ و دولومیت میلیاردها یورو درآمد از دست می دهند. یک مقام گردشگری از این طرح انتقاد کرد و رئیس یک آژانس گردشگری فرانسه اعتراض کرد: “چگونه 400 نفر در مترو پاریس مریض نمی شوند ، اما چهار نفر می توانند در بالابر اسکی بیمار شوند؟” اتریش از 24 دسامبر محدودیت ها را کاهش داده و اسکی را ممنوع کرده است ، اگرچه قوانین ضد حمل و نقل می تواند به معنای سرگرمی داخلی باشد ، به خصوص از آنجا که هتل ها باز نیستند.

فرانسه

فرانسه برای کریسمس محدودیت سفر را لغو می کند اگرچه مقررات منع رفت و آمد در 15 دسامبر و 28 نوامبر توسط فرانسه لغو شد ، اما اقدامات ریاضتی همچنان ادامه دارد ، زیرا تعداد پرونده ها همچنان زیاد است. محدودیت های خروج از خانه ، که باید دلیل و گواهی معتبری داشته باشد ، برداشته شد و در عوض مقررات منع رفت و آمد در سرتاسر کشور ، از ساعت 20 تا 6 عصر ، به طور موقت در شب کریسمس اما شب اعمال شد. سال نو هنوز آنجا بود. تئاترها ، سینماها ، کافه ها و رستوران ها تعطیل شدند. داغترین استراحتگاه های مدارس فرانسه نیز تعطیل بود ، اما رئیس جمهور فرانسه قول داد در ژانویه و در هوای خوب دوباره بازگشایی شود.

آلمان

با افزایش تعداد کشته ها در دوره کریسمس ، آلمان تحت ممنوعیت رفت و آمد شدید بود. در حین ممنوعیت رفت و آمد که از 16 دسامبر تا 10 ژانویه ادامه داشت ، مغازه ها و مدارس غیرضروری در سراسر کشور تعطیل شدند. صدراعظم آلمان علت افزایش قابل توجه روابط اجتماعی را خرید کریسمس دانست. قبل از کریسمس ، حداکثر پنج نفر از دو خانواده اجازه داشتند در یک خانه جمع شوند. اما از 24 تا 26 دسامبر این محدودیت کاهش یافته است ، زیرا یک خانواده می تواند حداکثر میزبان چهار نفر از اعضای خانواده نزدیک از خانواده های دیگر باشد. کودکان زیر 14 سال شامل این آیین نامه نمی شوند. البته فروشگاه های مواد غذایی و سایر فروشگاه های ضروری و بانک ها باز بودند. فروشندگان درخت کریسمس نیز می توانند به کار خود ادامه دهند. آرایشگاه ها شامل مشاغل بسته هستند. لازم به ذکر است که بیشتر بازارهای بزرگ کریسمس در آلمان قبلاً لغو شده اند. نمایش آتش بازی سال نو نیز لغو شد.

اسپانیا

بین 23 دسامبر و 6 ژانویه ، دولت اسپانیا یک سری قوانین را تصویب کرد. اگر افراد در حال ملاقات با دوستان و خانواده خود باشند ، مسافرت بین مناطق مجاز است. جلسات شب کریسمس ، روز کریسمس ، سال نو و سال نو به 10 نفر محدود می شود و برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی ، این محدودیت شامل کودکان می شود. منع رفت و آمد تا ساعت 01:30 صبح کریسمس و شب سال نو تمدید شد. خانواده های اسپانیایی به طور سنتی در 5 ژانویه رژه سه پادشاه را جشن می گیرند ، اما این امر توسط دولت توصیه نمی شود.

اتریش

در 7 دسامبر ، اتریش ممنوعیت قانونی دوم عروق کرونا خود را برداشته و قبل از کریسمس آن را کاهش داد. هنگامی که فروشگاه های غیر ضروری و سایر مشاغل دیگر بازگشایی شدند ، مقررات منع رفت و آمد از 20 به 6 مورد در سراسر کشور کاهش یافت. با این حال ، در این جشن ها ، رستوران ها و کافه ها تعطیل بودند. بازارهای سنتی کریسمس در این کشور نیز بسته شد. با این حال ، هتل ها فقط به دلایل تجاری برای مسافران باز هستند. افرادی که از کشورهایی با بیش از 100 مورد در هر لک بازدید کرده اند ، از جمله آلمان و ایتالیا ، باید به مدت 10 روز تخلیه شوند. دولت حداقل 7 میلیون آزمایش آنتی ژن انجام داده و آزمایش های داوطلبانه در مقیاس بزرگ را در سراسر کشور انجام داده است.

روسیه

در روسیه ، جشن اصلی معمولاً در شب سال نو برگزار می شود و افراد زیادی در مهمانی های شبانه شرکت می کنند. اما محدودیت ها تعداد جشنواره ها را در تعطیلات کاهش داده بود. مقامات مسکو ، پایتخت روسیه اقدامات جدیدی را اعلام کردند که تا 15 ژانویه ادامه دارد. این شامل تعطیلی زود هنگام رستوران ها و کافه ها و محدودیت ظرفیت 25 درصدی در سینما و تئاترها است. افراد بالای 65 سال و کسانی که در گروه های پرخطر هستند باید در این تاریخ جدا شوند. رسانه های محلی نیز گزارش دادند که یک جشنواره خیابانی یک ماهه در شهر احتمالاً لغو می شود. مقامات بهداشتی هشدار داده اند که هنوز شرایط ناپایدار و بیماری های همه گیر در سراسر کشور بروز نکرده است. در هفته های منتهی به کریسمس ، تعداد موارد در 26 نوامبر به بالاترین حد رسید.