برگزاری مراسم تشییع شهدای گمنام همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س)

به گزارش شف، اولین نشست فعالان یادواره دومین شهید حاج قاسم سلیمانی ایوان شمس برگزار شد.

توکلی زاده معاون شهردار تهران گفت: در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم مراسم عمومی سردار دالاهو را در تهران برگزار کنیم. ما مراسمی هستیم که بعد از مدت ها مردم می توانند دلشان را باز کنند و در دومین سالگرد شهید حاج قاسم شرکت کنند و جشن بگیرند.

وی با اشاره به دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: در این مدت شهر به دلیل نبود تشریفات غیر فعال بود که آرام آرام مورد عنایت حضرت زهرا (سلام الله علیها) قرار گرفت. خدمت کنید، می توانید در مراسم شرکت کنید سردار شهید، اجازه دهید ما شرکت کنیم.

وی افزود: مدتی است که مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در حال برنامه ریزی و تدارک سیاست های بزرگداشت دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی است.

توکلی زاده با اشاره به حرکت ها و مراسم های مردمی در تهران تاکید کرد: با حجم زیادی از این اتفاقات مواجه هستیم به طوری که بسیاری از مساجد و حسینی ها آماده برگزاری جشن دومین سالگرد حاج قاسم سلیمان هستند.

وی با اشاره به تمایل نمایندگان فرهنگی محلی در سازمان های شهرداری برای بزرگداشت دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: در این راستا در این بخش از شهرداری تهران در قالب 2000 برنامه اقدام خواهیم کرد. سازمان و سایر بخشها.» شهرداری ها همکاری لازم را خواهند داشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به سیاست های ابلاغی مدرسه شهید سلیمانی و پیشنهادات دومین سالگرد شهید حاج قاظم تاکید کرد: مراسم تشییع پیکر این شهید گمنام در پایتخت برگزار می شود. . حج قاسم سلیمانی همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) اعلام می شود.

وی ادامه داد: توصیه های این بند از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام شده است که انشالله پس از دو سال تشییع شهدای گمنام را انجام خواهیم داد.

مردم در دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به نذورات حاج قاسم می پردازند.