برگزاری سوگواره تعزیه خوانی در هفت شب

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری ، شبح حسین (ع) اعلام کرده است که دومین مراسم عزاداری تلاوت در هفت شب برگزار می شود.

ISRO در مورد روابط عمومی مرکز RSS گفت: “سال گذشته ، او از دومین نوحه” شبح حسین (ع) “درباره انگیزه این رویداد استقبال کرد.

ساری افزود: عزاداری “شب علی (ع)” همزمان با شب های غدیر با حضور بسیاری از قصه گوهای برجسته کشورمان و خوانندگان تاسیه از شهرهای مختلف در تالار اندی حوزه هنری برگزار شد. علاوه بر این ، اولین نوحه “شب حسین” مجموعه ای از 10 مجمع طاسی بود که توسط مرکز هنری برای دفتر تسی و مرکز تئاتر مرکز هنرهای نمایشی تولید شد ، که در مهرماه گذشته در آنتن شبکه چهار سیما پخش شد. سال ، محرم همزمان. برای ضبط این سریال ، خوانندگان برجسته تاسی کشور از شهرهای مختلف از جمله اراک ، کوم ، تفرش ، اصفهان ، قاسوین و تهران برای حضور دعوت شده بودند. امسال نیز به همین ترتیب دومین مراسم عزاداری «مثل حسین (ع)» را با «محسن میرزا علی» از جانبازان و بهترین شباهت خوانان آغاز می کنیم.

وی ادامه داد: دومین عزاداری پروتکل های شبح حسین (ع) از 15 تا 21 سپتامبر در صحن حوزه هنری و بعد از نماز مغرب و عشاء هر شب در جوار تالار دو شهید گمنام که مایل به رعایت مراسم هستند برگزار می شود. سلامتی. اجرای این عزاداری همزمان از شبکه های مجازی به صورت زنده پخش می شود.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره مراسم عزاداری گفت: در این عزاداری هفت مراسم عزاداری برگزار می شود. روز اول متعلق به مجلس تاسيه حور و در نهايت مجلس هفتم مربوط به مجلس شام بازار است.

وی افزود: اجراهای نوحه دوم “مثل حسین (ع)” برای آماده سازی برای پخش در شبکه چهار سیما در دهه آخر ماه پس از انجام کارهای فنی لازم از تلویزیون پخش می شود.

سوری با اشاره به حضور کارشناسان هنر تایلندی در این مراسم گفت: ما قصد داریم از یک تایلندی بزرگ در کشور که هر شب در مراسم عزاداری از ما تعریف نکرده تجلیل کنیم. حضور رئیس هنر ، سایر مقامات و آنها هنرمندان قابل ستایش است. ” همچنین با توجه به اهمیت و نقش هریک در هنر عزاداری کشور ، باید به این مناسبت مستندی درباره آنها ساخته شود.

سرایی با معرفی برخی از بزرگان شرکت کننده در عزاداری گفت: استاد رضا حیدری ، عباس حیدری ، عباس ظواهری ، مرتضی صفریان ، محمد رضایی ، محسن هاشمی ، آقای نرگس خانی ، محمود معینی ، سعید نبی ضیاء ، عباس زالا ، عباس زالا عزاداری اصلی آنلاین ، سید امیر صالحی ، پروفسور اسماعیل محمد ، پروفسور ابراهیم میرزا علی و حسن فیاض از عزاداری دوم مانند حسین (ع) بهره مند خواهند شد.

وی در پایان از راه اندازی موزه ویژه در کنار عزاداری خبر داد: علاوه بر عزاداری ، گالری افول فضلعلی مجموعه ای از ابزار و لوازم تاسی در زمینه پوشاک ، ابزار و تجهیزات را سازماندهی می کند. ، ماسک و عروسک و کپی تاسی. این موزه سیار در روزهای رویداد آماده خدمت رسانی به علاقمندان به طور همزمان خواهد بود.

مغرب که از 6 تا 9 سپتامبر از فضای مجازی پخش می شود ، هر شب بعد از نماز عشا میزبان دومین سوگواری عزاداری “شب حسین (ع)” است. این مرکز روی مراحل بهداشتی نظارت می کند.

انتهای پیام