برنامه های فرهنگی قوه قضاییه در دهه فجر اعلام‌ شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی گفت: یکی از مزایای این جلسه هماهنگی بین صلاحیت های دستگاه های مختلف قوه قضائیه است. برخی از معاونت ها یا ادارات ستادی خدمات گسترده ای در سازمان دارند، بنابراین با برگزاری چنین جلسات مشترکی می توان به جایگاه برتر در ارائه کارهای مشترک و مناسب تر رسید.

وی با اشاره به تعداد زیادی خدمات قابل ارائه به قوه قضائیه گفت: بر اساس آخرین آمار راهبرد سازمانی قوه قضاییه هزاران خدمت دارد که از این تعداد 10 میلیون خدمات ثبت شده است که حداقل دو پرونده مربوط به آن است. مهمانی.” این خدمت تنها توسط 60 هزار نفر پرسنل قوه قضائیه ارائه می شود و ما باید بتوانیم این بخشی را تقویت کنیم که زبان ما را در توصیف این رویداد بزرگ توصیف نمی کند، بلکه بر ارتباطات فرهنگی متمرکز است.

ابراهیمی با اشاره به شناخت رویدادهای فرهنگی در سال 1401 گفت: برنامه های گسترده ای برای حوزه فرهنگی قوه قضاییه از جمله خانواده های کارگران در نظر گرفته شده است. خانواده، همسر و فرزندان کارمندان در قوه قضائیه مورد بی توجهی قرار می گیرند. در تغییر ساختاری ایجاد شده، مدیریت ویژه ای برای تعالی خانواده کارکنان در نظر گرفته شد.

وی گفت: این نشست با نگاه و رویکردی نو آغازی برای حل مسائل فرهنگی، وظایف و برنامه های جدید و منحصر به فرد است و باید به دستگاه های مختلف همه مهارت ها داده شود تا بر روی آنها، فعالیت های بین منطقه ای تمرکز کنند. ارتقاء خواهد یافت.

رئیس کل امور فرهنگی قوه قضائیه در خصوص وضعیت جهانی ناشی از بیماری عروق کرونا گفت: طی دو سال گذشته به دلیل بیماری عروق کرونا، تجمعات، جشن‌ها و مراسم مذهبی زیادی در کشور برگزار نشده است. بیا شروع کنیم. .

ابراهیمی تصریح کرد: مصادف شدن دهه فجر با اعیاد و ولادت های فراوان از جمله ایام الله رجب، جشن های دهه مبارک فجر را پرشورتر، پرانرژی و با عنایت خاصی کرده است.

رئیس امور فرهنگی قوه قضائیه در پایان برای جمع بندی مطالب مطرح شده در این نشست گفت: مناسبت های دهه فجر در قالب اطلاعیه ای ویژه به اطلاع کلیه دستگاه ها و سازمان های ذیربط خواهد رسید. طبقه بندی.
وی افزود: در ادامه با توجه به نامگذاری شهدا در دادگستری برای ساختمان های نوساز این امکانات در ستاد تهران و نهاد استانی فراهم شده است که با هماهنگی امور ایثارگران امکان پذیر است.

ابراهیمی افزود: در دوره جدید مدیریت صدا و سیما از همکاری با قوه قضائیه استقبال زیادی می شود و در گرامیداشت دهه مبارک فجر از این مهم نهایت استفاده را خواهیم برد.

وی گفت: کارکنان پرتلاش قوه قضائیه در مقاطع مختلف ثابت کرده اند که در هر شرایطی از خدمت خالصانه به مردم کشور خود دریغ نخواهند کرد و مانند گذشته خدمات خود را به بهترین نحو ممکن انجام خواهند داد. فجر برای خدمت به مردم در طول دهه است و گذر از فضای شعار، شکل و فرم مهم است.

ابراهیمی در خصوص هماهنگی امور فرهنگی با شهرداری گفت: شهرداری 100 درصد آمادگی خدمات رسانی برای 31 بهمن ماه را دارد که می توانیم به عنوان یک سازمان مستقل و به عنوان میز خدمت به این همکاری دست یابیم.

وی افزود: بسیاری از سازمان ها دارای میز خدمت هستند که نباید ارائه این خدمت یک روزه باشد، این فعالیت باید در دهه فجر با دقت بیشتری انجام شود.

ابراهیمی گفت: فعالیت این کمیته محدود به شهر تهران نخواهد بود، بلکه با حمایت معاونت فرهنگی قوه قضائیه در استان ها نیز گسترش خواهد یافت.