برنامه ما این است که تا دهه فجر واکسیناسیون را به پایان برسانیم

وزیر بهداشت گفت: برنامه ما این است که واکسیناسیون را صبح کامل کنیم.

به گزارش آوای البرز ، دکتر بهرام عین اللهی هنگام بازدید از بخش های کرونا در بیمارستان رسول اکرم (ص) در مورد مهمترین برنامه های خود برای کنترل کرونا گفت: “در طول تاریخ ، قبل و بعد از انقلاب ، وضعیتی که ما در آن قرار داریم فوق العاده است ، در واقع ، اکنون بحرانی وجود دارد. ، اما این بحران با بحرانهای دیگر متفاوت است ، به عنوان مثال سیل ، همه به میدان می آیند و کمک می کنند ، اما این بحران با چشم قابل مشاهده نیست ، یعنی اگر ویروس را ببینیم ، ممکن است متوجه اوج بحران ، بنابراین ما بحران را احساس نمی کنیم ، فقدان این بحران مشکل است ، بنابراین تعداد کشته شدگان در این بحران بسیار بیشتر از زلزله و سیل است و بنابراین ، همه احساس می کنند و معتقدند که ما با یک بحران جدی روبرو هستیم اولین قدم این است که انجام دهید.

مهمترین وظیفه وزارت بهداشت کنترل واکسیناسیون کرونا ویروس است

وی با بیان اینکه پیشگیری از واکسیناسیون مهمترین گام برای وزارت بهداشت بود ، ادامه داد: به دنبال دستور رئیس جمهور که شخصاً واکسیناسیون را دنبال می کند ، ما همچنان به دنبال واردات مقادیر زیادی واکسن وارداتی و کافی هستیم.

عین الله گفت: “در همه جای جهان ، هنگامی که واکسیناسیون انجام می شود ، تعداد قربانیان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.” خوشبختانه مراکز درمانی اقدام به واکسیناسیون کادر پزشکی کردند و پس از این روش متوجه شدیم که تعداد کشته شدگان عزیزان کادر پزشکی رو به کاهش است.

وزیر بهداشت دولت سیزدهم در ادامه اظهار داشت: اگر تا دهه فجر واکسیناسیون را کامل کنیم ، می توانیم بر بیماری غلبه کنیم ، اما واکسیناسیون به این معنی نیست که بیماری وجود ندارد ، بلکه افرادی که واکسینه می شوند آلوده شده اند ، اما همچنان آلوده خواهند بود. از شدت آن کاسته نمی شود و منجر به مرگ می شود ، بنابراین رعایت نکات بهداشتی و پروتکل های بهداشتی همراه با واکسن بسیار مهم است.

وی گفت: “برنامه ما این است که پس از پیشرفت بسیار زیاد مراحل واکسیناسیون خدمات دیگری را با کارت واکسن انجام دهیم.” این به معنی ایجاد یک قفل هوشمند است. این بدان معناست که اگر مردم بخواهند بلیط بخرند یا هتل رزرو کنند ، می توانند این کار را با کارت واکسن یا کارت ملی انجام دهند. زیرا در برخی از کشورهای همسایه ما ، کارت واکسن یکی از روش های قرنطینه است.

عین اللهی افزود: برنامه دیگر ما تقویت ستاد اجرایی کرونا ، شامل افراد بیشتر و تقویت کمیته ها است. ما از نمایندگان مجلس نیز برای این کار دعوت کرده ایم.

کرونا یک بحران ملی است

وی گفت: کرونا یک بحران ملی است. ما تغییرات اساسی در ایمن سازی خواهیم داشت تا همه بتوانند به میدان بیایند و کمک کنند ، از جمله ارتش ، سپاه ، هلال احمر و بسیج. ما برخی از کارها را به استان منتقل می کنیم تا بر اساس شرایط محلی تصمیم گیری کنیم.

به گزارش وب دا ، وزیر بهداشت سرانجام گفت: در این میان ، از کادر پزشکی به خاطر تلاش های تمام وقت تشکر می کنم. آنها یک روز تعطیل نبودند و میدان جنگ همیشه با ویروس مبارزه می کرد.

انتهای پیام