برنامه باورنکردنی امارات با کمک ایلان ماسک ژاپن و چین روی سطح ماه!

امارات متحده عربی شریک دیگری برای کمک به جاه طلبی های خود در اکتشاف ماه پیدا کرده است.مرکز فضایی محمد بن راشد در امارات متحده عربی اعلام کرده است که یادداشت تفاهمی با آژانس فضایی ملی چین (CNSA) برای همکاری در آینده امضا کرده است. ماموریت قمری تلاش ها

مرکز فضایی محمد بن راشد امروز از طریق توییتر اعلام کرد: این دو سازمان فضایی در ماموریت های آینده به ماه همکاری خواهند کرد که شامل فرود یک فرودگر چینی و ماه نورد امارات خواهد بود.

این مرکز در توئیتی دیگر اعلام کرد که این توافق اولین برنامه فضایی مشترک بین امارات و چین است.

بیشتر بخوانید:

مرکز فضایی محمد بن راشد در حال حاضر با دو شریک بخش خصوصی در حال کار بر روی یک ماموریت ماه امارات متحده عربی است که قصد دارد یک مریخ نورد کوچک به نام “رشید” را اواخر امسال به ماه بفرستد. این ماموریت رباتیک با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرتاب خواهد شد و این موشک 10 کیلوگرمی بر روی فرودگر Hakuto-R که توسط شرکت ژاپنی توکیو اسپیس ساخته شده است، فرود خواهد آمد.

با توجه به سابقه چشمگیر چین در اکتشاف ماه، به نظر می رسد منطقی است که از این کشور برای کار روی ماه کمک بگیرید. چین در دهه گذشته سه ماموریت ماه را انجام داده است که همه آنها موفقیت آمیز بوده است.

ماموریت Chang’e 3 در دسامبر 2013 یک فرودگر و یک مریخ نورد را در سمت نزدیک ماه فرود آورد و ماموریت Chang’e 4 نیز یک جفت مشابه را در ژانویه 2019 فرود آورد. در نیمه پنهان و ناشناخته ماه.

هر دوی این ماموریت‌ها هنوز با قدرت ادامه دارند و در اواخر سال 2020، ماموریت Chang’e 5 خاک و سنگ‌های ماه را بازگرداند که اولین تلاش برای بازگرداندن نمونه‌ای از ماه از اواسط دهه 1970 بود.

ماموریت ماه امارات و توافقنامه جدید اعلام شده با چین بخشی از تلاش هماهنگ امارات برای شرکت در مسابقه فضایی است. به عنوان مثال، این کشور اولین فضانورد به نام «حسا المنصوری» را در پایان سال ۲۰۱۹ به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد. یکی دیگر از فضانوردان امارات متحده عربی به نام “سلطان النیادی” نیز سال آینده برای اقامت شش ماهه به عنوان عضوی از ماموریت Crew-6 اسپیس ایکس برای ناسا راهی ایستگاه فضایی بین المللی خواهد شد.

امارات متحده عربی ماموریت مریخ امارات را در سال 2020 پرتاب کرد و مدارگردی به نام Hope به معنای امید را به سیاره سرخ فرستاد. “HOPE” در فوریه 2021 به طور ایمن وارد مدار مریخ شد و اکنون به مطالعه جو و آب و هوای مریخ ادامه می دهد.

این کشور در حال حاضر در حال توسعه ماموریتی به سمت کمربند سیارکی است که در اواخر دهه 2020 به فضا خواهد رفت.