بررسی وضعیت تامین سوخت زمستانه نیروگاه‌های کشور در کمیسیون انرژی مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی اعلام کرد؛

ملک شریعتی گفت: این کمیسیون در جلسه امروز بر تشکیل «معاونت راهبردی مدیریت انرژی» زیر نظر رئیس جمهور و «صندوق بهره وری انرژی» زیر نظر این معاونت تاکید دارد. امیدواریم این موضوع در لایحه بودجه به تصویب وزارت نفت برسد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، مالک شریعتی نیاز در جلسه توجیهی روز شنبه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور معاونان وزیر نفت و نیرو برای بررسی وضعیت تامین سوخت زمستانی نیروگاه های کشور خبر داد. .

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس یازدهم گفت: امروز جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی با دستور کار وضعیت سوخت رسانی به نیروگاه در زمستان با برنامه ریزی بالای هر دو وزارتخانه در ساعت 1400 تشکیل شد. نفت و انرژی و پیگیری کمیسیون انرژی مجلس و جلسات متعدد، سال 1400 را بدون مشکل انرژی در زمستان، مصارف خانگی و صنعتی پشت سر گذاشتیم و پیرو سایر اقدامات انجام شده در تابستان 1401، کمترین مشکل را برای برق رسانی به مردم داریم. .

شریعتی ادامه داد: اکنون به دنبال آن تجربه خوب، جلسه ای برای سوخت نیروگاه ها برای زمستان پیش رو تشکیل داد و گزارش مسئولان وزارت نیرو در مورد نیروگاه ها و نیازهای آنها را شنید. ظرفیت تامین سوخت وزارت نفت از جمله شرکت ملی گاز و شرکت ملی پالایش و پخش.

وی گفت: خوشبختانه با همکاری دو وزارتخانه و پیگیری رگولاتوری کمیسیون انرژی، تمهیدات خوبی در این جلسه اندیشیده شد تا امسال در تامین سوخت دچار مشکل نشود.

این عضو شورای اسلامی با اشاره به ارائه راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت کمیسیون متبوع خود برای تامین سوخت، افزود: پیشنهاداتی برای کاهش ریشه ای عدم تعادل و افزایش تولید از طریق سرمایه گذاری بلندمدت ارائه شده است. از جمله اینکه کمیسیون انرژی بر ایجاد «معاونت راهبردی مدیریت انرژی کشور» به عنوان واحدی زیر نظر ریاست جمهوری تاکید دارد، ضمن اینکه باید «صندوق بهره وری انرژی» نیز در همین معاونت ایجاد شود، بنابراین امیدواریم که این موضوع توسط وزارت نفت در لایحه بودجه 1402 مطرح و به تصویب نهایی خواهد رسید.

شریعتی بیان کرد: این اقدامات به کنترل و جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری و برخی اصلاحات در فرآیندها در سال‌های آینده به‌ویژه ارتقای راندمان نیروگاه‌های کم‌بازده کشور کمک می‌کند – «توسعه صنعت برق در ماده 10 قانون رفع موانع» وظیفه ای را برای وزارتخانه های نفت و نیرو در این زمینه ایجاد کرد – و به نتیجه مطلوب خواهد رسید. تولید و عرضه انرژی به کشور.

انتهای پیام/