برخی سوانح طبیعی و بحران‌ها پیامد تغییرات اقلیمی است

بر اساس یک گزارش روشن، پیرحوسن کولیوند در دیدار با جوانان و نخبگان حوزه تغییرات اقلیمی، با بیان اینکه نیاز به توانمندسازی جوانان، داوطلبان و امدادگران در بخش تغییرات اقلیمی است، گفت: برنامه توانمندسازی جوانان، داوطلبان و امدادرسانی است. کارگران تغییرات اقلیمی ضروری هستند و باید به سمتی حرکت کنیم که این موضوع و اهمیت آن برای مردم نهادینه شود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر توجه خود را به محیط زیست آغاز کرده است تصریح کرد: در این راستا ساختمان صلح و ساختمان توانبخشی تصمیم گرفته اند به عنوان «ساختمان های پاک» به صورت پایلوت به کار خود ادامه دهند. به محیط مورد نیاز احترام بگذارید.

رئیس جمعیت هلال حمر ادامه داد: شبکه تغییر اقلیم محیط جوانان راهکار مناسبی برای نیروهای متشکل است و می توان از ظرفیت کانون های دانشجویی نیز در این زمینه استفاده کرد.

کولیوند خاطرنشان کرد: تاثیر تغییرات اقلیمی باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد و مدیریت تاثیرات آن در مدت زمان کوتاهی در دستور کار قرار گیرد. امروزه نیاز به هم افزایی بین نهادی در این زمینه وجود دارد چرا که این یک موضوع حیاتی است و کشور را با خطرات خود تحت تاثیر قرار خواهد داد. جمعیت هلال احمر با تمام توان در حال فعالیت و آمادگی برای حضور در این زمینه است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به پیامدهای تغییر اقلیم در کشور گفت: امروزه مهاجرت، از بین رفتن منابع آبی، از بین رفتن اشتغال، نابودی محصولات کشاورزی، بلایای طبیعی و بحران تنها بخشی از پیامدهای اقلیم است. تغییر دادن. تغییری که شاید بخشی از پیامدهای آن باشد، در جنوب کشور به وضوح مشاهده می شود. نتایج نشان می دهد که باید از امروز کار خود را به طور جدی شروع کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در این جلسه جوانان، داوطلبان و نخبگان جمعیت هلال احمر به ارائه راهکارهای مقابله با اثرات تغییرات اقلیمی پرداختند و برای ادامه این روند تصمیماتی اتخاذ کردند.