برخورد قضائی با عوامل سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در خوزستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صادق جعفری چگنی ظهر امروز یکشنبه در نشستی در خصوص مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوای ناشی از آتش زدن مزارع و بقایای محصولات کشاورزی اظهار کرد: جلوگیری از آتش زدن پسماندهای کشاورزی جزو تکالیف و وظایف برخی دستگاه‌های اجرایی به ویژه جهاد کشاورزی است.

وی به وظایف جهاد کشاورزی اعم از ترویج و آموزش کشاورزان از مرحله زمین تا زمان کشت و برداشت و توزیع محصول در بازار اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی باید اقدامات ترویجی و آموزشی را به کشاورزان ارائه دهد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان تاکید کرد: اقدامات لازم در بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی متولی مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت و چنانچه قصور و کوتاهی از سوی متولیان این حوزه سر زده شود حتماً برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا به موجب قانون مجازات اسلامی از مصادیق تهدید بهداشت عمومی به شمار می‌رود، یادآور شد: افرادی که اقدام به آتش زدن بقایای کشاورزی کنند و این امر سبب آلودگی هوا شود با آنها برخورد قانونی می‌شود.

چگنی تصریح کرد: برخورد دستگاه قضائی در حوزه پیشگیری و مقابله قاطع است و دادستانی در کنار متولیان حوزه زیست محیطی و پیشگیری خواهد بود تا شرایط زیستی به حالت قابل قبول برگردد.