برخورد قاطع با تیراندازی‌ها/ ۲۸۸۶ قبضه سلاح شکاری و جنگی کشف شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمود آنلاین به خبرنگاران گفت ثمین وی پس از تیراندازی در برخی مناطق و شهرها در یک کنفرانس خبری گفت: “افراد بلافاصله شناسایی و با آنها برخورد شد.”

مداخله قانونی و محکم در تیراندازی

وی گفت: “متأسفانه ، مشكل در این استان این است كه بسیاری از سلاح های غیرقانونی در دست مردم است.” “از نظر فرهنگی ، گامهایی برای جلوگیری از این امر برداشته شده است ، اما عزیزان باید بدانند كه مسئول ایجاد آنها چه كسی است.” نیروی انتظامی آژانس های اجرای قانون و سایر آژانس های مرجع هستند و مردم برای دفاع از خود به سلاح احتیاج ندارند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لورین اظهار داشت: افراد باید مجوز استفاده از اسلحه گرم و استفاده از آنها را در صورت مجاز بودن قانون و استفاده از سلاح گرم و قصاص شخصی داشته باشند.

ثمین متأسفانه ، برخی از این تیراندازی ها انتقام شخصی بود. “

2886 کشف سلاح های شکاری و جنگی

“شورای امنیت استان و شهرستان اقدامات زیادی را برای جلوگیری از این امر از طریق سیاست گذاری ، اقدامات فرهنگی و پیگیری آژانس های مسئول کشف سلاح های غیرقانونی انجام داده است.”

به گفته معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان ، در 9 ماهه سال گذشته ، 2849 سلاح و مهمات از این استان کشف و ضبط شده است. در نه ماهه نخست امسال 2886 کلاهک جنگی در استان شکار شده است.

ثمین وی گفت: با بررسی ها ، این میزان در مقایسه با سال گذشته پنج تا شش درصد افزایش یافته است: روند در استان ادامه دارد.

اقدامات پیشگیرانه انجام دهید

وی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای کشف و توقیف سلاح در دست انجام است و از سوی دیگر اقدامات پیشگیرانه برای پاکسازی مناطق آلوده نیز انجام می شود گفت: شناسایی سارقان همیشه در دستور کار است.

ثمین“ما از مردم استان می خواهیم فرهنگ تیراندازی را كه در كنوانسیون های مختلف حاكم بود اصلاح كنند. تیراندازی غیرقانونی در هر مكان عمومی یا خصوصی ممنوع است مگر اینکه قانون اجازه دهد.”

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از لورن در سالهای اخیر نام برد و می گوید این استان یکی از بهترین استانهای منطقه است. بیا وی گفت: “این اقدامات احتیاطی است.”