برترین عبادت در اعتکاف رمضانیه تأمل و اندیشیدن است

دهقانی اشکذری در جمع دانش‌آموزان معتکف:

برترین عبادت در اعتکاف رمضانیه تأمل و اندیشیدن است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد عنوان کرد: تفکر در اینکه من چه کسی هستم، چرا آفریده شده‌ام و چه هدفی از خلقت من بوده، بهترین عمل عبادی است که باید در اعتکاف انجام شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در جمع صمیمی دانشجویان معتکف مدرسه معارف سعادت دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: اعتکاف از مستحبات است و اینکه انسان چند روزی درس، تحصیل، بازی و سرگرمی را تعطیل کند و در مسجد میهمان خدا شود برای فکر نکردن به دنیا است.

وی اضافه کرد: ما در دنیا با یکسری از کار‌های روزمره مواجه هستیم و این کار‌ها ممکن است ما را از حقیقت آخرت غافل کند و موجب شود انسان به آخرت خود کمتر بیندیشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد بر لزوم تعالی‌بخشی تراز‌های معرفتی و استمداد جستن از شهدا تأکید کرد و ادامه داد: اگر می‌خواهید در پیشرفت جامعه تأثیرگذار باشید، باید با تأسی از شهیدان، روحیه ایثار و شهادت را در خود تقویت کنید.

دهقانی اشکذری متذکر شد: عزت، اقتدار و پیشرفت‌های امروز نظام اسلامی مرهون خون شهداست و در سایه همین روحیه شهادت‌طلبی جوانان این مرز و بوم حاصل شده است.

دهقانی اشکذری رئیس، المدرسی معاون مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد و امیری مدیر مدرسه معارفه سعادت در گفتگوی صمیمی با معتکفین دانش‌آموزی به سوالات آنان پاسخ دادند.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.