باقری خبر داد: مذاکرات ایران و ۱+۴ هشتم آذر در وین

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین آوای البرز، علی باقری، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در توییتی اعلام کرد که مذاکراتی با هدف رفع تحریم های غیرقانونی و غیرانسانی در 8 آبان ماه در وین انجام می شود. ).

وی نوشت: آذر در وین در گفتگوی تلفنی با آقای انریکه مورا با آغاز مذاکرات در روز هشتم با هدف رفع تحریم های غیرقانونی و غیرانسانی موافقت کرد.

به گزارش فارس، در پی دیدار اخیر علی باقری معاون وزیر امور خارجه و انریکه مورا معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا در کمیسیون مشترک، ایران و گروه 1+5 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) تا پایان آبان ماه مجددا راه اندازی می شوند. هماهنگ کننده در بروکسل. باقری پس از پایان مذاکرات در توئیتی اعلام کرد که تاریخ دقیق مذاکرات در هفته جاری اعلام خواهد شد.

باقری پس از ترک بروکسل به مقصد مسکو با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد. وی روز دوشنبه با مائو تسه تونگ وزیر امور خارجه چین تلفنی گفتگو کرد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در یک کنفرانس خبری هفتگی در 30 نوامبر به خبرنگاران گفت: “مذاکرات ما در وین قبل از نوامبر به پایان می رسد، بدون اینکه ضرب الاجلی در بروکسل تعیین شود، زیرا ایران می خواهد با همه طرف ها مشورت کند. تاریخ، خدا می خواهد.” اینجا).

لازم به ذکر است که در دولت از اواسط فروردین ماه تا پایان خرداد ماه سال جاری، شش دور مذاکره بین ایران و گروه ۱+۴ برای احیای برجام در وین برگزار شد.

انتهای پیام/این را برای صفحه قبل پیشنهاد دهید