باز هم بدآموزی در رسانه ملی

وقتی گزارشگر ارشد ما اینگونه صحبت می کند ، چرا نباید انتظار داشته باشیم که مدیر صفحه رسمی یک باشگاه خاص یک بازی آسیایی را با جنگ و تبلیغات و 400 میلیون تومان جریمه در تیم مقایسه کند؟ رفتار به دلیل چنین رفتاری در رسانه های رسمی ، طرفداران جوان و احساساتی نباید انتظار داشته باشند كه دقیق و فلسفی عمل كند.

به نظر روزنامه آوای البرز دنیای اقتصاد وی نوشت: “طبق معمول ، گزارش جواد قبانی در مورد بازی ایران و هنگ کنگ بسیار مورد انتقاد قرار گرفت.” عملکرد این گزارشگر قدیمی تلویزیون چند روز بعد از بازی سوژه شبکه های اجتماعی بود. خیابانی سالها کار نکرده است و به نظر نمی رسد اخبار و مرزهای فوتبال دنبال شود مگر اینکه زمان گزارش حضوری یک مسابقه فرا رسیده باشد. بیشتر آنچه او از زبان خود می گوید هیچ ارتباطی به سرعت رقابت ندارد.

به عنوان مثال ، او در جریان مسابقه با هنگ کنگ ، بارها سعید عصط الله را تحسین کرد ، که فلسفه او واقعاً روشن نیست. در نیمه اول مسابقه ، قیابانی بدون دلیل منطقی از دروازه بان حریف تمجید کرد و عملکرد او را عالی توصیف کرد. دروازه بان هنگ کنگی به دلیل خطای خودش روی یک ضربه درون چارچوب ایران به گل رسید و کنترل خاصی نداشت. در نیمه دوم خیابانی تغییر مسیر داد و از دروازه بان “دو ضربه” حریف انتقاد کرد. این تحریف و آشفتگی در گزارش یک مسابقه فوتبال طبیعتاً برای مخاطب قابل تحمل نیست.

بد ، اما این اتفاق در آخرین دقایق مسابقه رخ داد. وقتی خیابان های بحرین را کشوری کوچک و به قول خودش “پونزی” خواند. این آیه در فضای مجازی نیز بازتاب زیادی داشت. نیم قرن پیش ، بحرین از ایران جدا شد. ممکن است ما با آنها مشکل داشته باشیم و در بیشتر موارد ممکن است حق با ما باشد ، اما استفاده از این ادبیات در آنتن ادبیات و رسانه های دولتی به هیچ وجه شناخته نمی شود. ما بارها نوشته ایم که اصل ورزش این است که مردم را نزدیکتر کنیم. وقتی خبرنگار پیشکسوت ما اینگونه صحبت می کند ، چرا باید انتظار داشته باشیم که مدیر یک صفحه رسمی صفحه باشگاهی یک بازی آسیایی را با جنگ و کارزار مقایسه کند و تیم را 400 میلیون تومان جریمه کند؟ “رسانه ها نباید انتظار داشته باشند كه طرفداران جوان و عاطفی دقیق و اصولی عمل كنند ، زیرا چنین رفتاری در رسانه های رسمی وجود دارد.”

انتهای پیام