بازگشت ۶۰ واحد صنعتی راکد استان یزد به چرخه تولید

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از یزد، «محمد دهقان» با بیان اینکه در حال حاضر سه طرح توسعه خوشه ای در استان در حال اجراست، اظهار کرد: از مجموع 1400 خوشه ای که در استان در حال اجرا و خاتمه است، 53 طرح اقدام حمایتی اضافه شده است. از نظر عملیاتی از ابتدای سال جاری تاکنون 37 برنامه عملیاتی برای این خوشه ها تدوین و اجرا شده است که در 6 ماهه اول نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی حمایت از واحدهای تجاری کوچک برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را یکی از موثرترین برنامه ها در زمینه توسعه بازار محصولات کسب و کارهای کوچک عنوان و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 3 هزار کسب و کار کوچک برای حضور در بخش داخلی حمایت شده اند. . شرکت شهرک های صنعتی استان یزد نمایشگاه های خارجی را در قالب اخذ غرفه یا شرکت در نمایشگاه برگزار کرده است که از این تعداد حدود 500 مورد حمایتی مربوط به سال 1400 و بیش از 140 مورد مربوط به اولی است. شش ماه از سال 1401.

دهگان ابراز کرد: شناسایی و رفع نیازهای فنی، راه اندازی کلینیک سیار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان یزد، شناسایی عوارض، اجرای طرح بهبود عوارض شناسایی شده و ارائه خدمات توسعه کسب و کار از برنامه های جدی شرکت شهرک های صنعتی است. در سال 1400 بیش از 100 برنامه در این راستا و در شش ماهه نخست امسال بیش از 60 برنامه در توسعه فناوری و ارائه خدمات بالینی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: بیش از هزار و پانصد واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی استان یزد به بهره برداری رسیده است. لازم به ذکر است یکی از برنامه های شرکت شهرک صنعتی شناسایی این واحدها و کمک به راه اندازی مجدد آنهاست که ممکن است بنا به دلایل مختلف غیر فعال باشد و از ابتدای سال گذشته تاکنون 177 واحد صنعتی غیرفعال در استان یزد پیدا شده است. .

دهگان ادامه داد: خوشبختانه با بررسی مشکلات، اجرای طرح های بهسازی و تلاش واحدهای صنعتی، از ابتدای سال 1400 تاکنون حدود 60 واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی راه اندازی مجدد و به تولید کشور بازگشتند. این چرخه طی شش سال جاری، 13 واحد از این تعداد تعیین شده است.