بازنگری طرح توسعه شهری شن چاله های منطقه ۱۸ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حمیدرسا صارمی با اشاره به بازدید از تپه های شنی منطقه ۱۸ گفت: به رودخانه کن در سال های اخیر. هندوستان، انجام شده.

وی تصریح کرد: بر اساس بند 20 ماده 55 ماده 55 قانون شهرداری، کلیه صنایع مزاحم واقع در محدوده شهر تهران باید تعطیل و به خارج از شهر منتقل شوند. به حقوق مالکان در این زمینه دست می یابد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: حدود 11 سال بعد این طرح در سال 92 توسط کمیسیون ماده پنج پیشنهاد شد و پس از اصلاحات به صورت یک طرح جامع و تفصیلی و به عنوان یک برنامه تلفیقی برای اقدامات و فعالیت های معین به صورت متعارف مطرح شد. ماده 5 به تصویب کمیسیون رسید و به منطقه 18 گزارش شد.

صارمی با اشاره به بند 21 ماده 55 قانون شهرداری ها در خصوص مسکن ارزان قیمت برای اقشار متوسط ​​و ضعیف جامعه، گفت: سازمان نوسازی شهر تهران در بازدیدی که انجام دادیم در سال 92 تصمیم به بررسی گرفت. رویکردی به مسکن مقرون به صرفه و فرصت های سرمایه گذاری برای صاحبان خانه.

وی با تاکید بر تثبیت دیواره شنی چاله ها گفت: حفاری قانونی ماسه چاله ها فقط در عمق 30 متری مجاز است و اکثر این شن و ماسه ها توسط صاحبان آن ها تا عمق 120 متری حفر شده است. ” هندوستان این عملیات خطر ریزش و سیلابی دوره ای را افزایش داد و هزینه تعمیر دیوارها بر عهده مالکان و استفاده کنندگان بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: هندوستاناگر می خواهند بارگیری کنند باید در چارچوب قانونی شهرداری فعالیت کنند.

وی با اشاره به سیل سال 93 کن گفت: شهرداری تهران از سال 94 امکان سنجی چاه های پرخطر را به پایان رساند. گودال های شنی دارای دیواره های مختلفی است که در مناطق مختلف دارای عمق های متفاوتی بوده و اکنون متروکه و در وضعیت بدی قرار دارند که در این خصوص نیز مشخص شد. . نهادهای مرتبط با مدیریت و رهبری شهرداری در منطقه 18 عملیاتی خواهند شد.