بازخوانی واقعه یازده سپتامبر – آوای البرز

هواپیمایی قبل از رسیدن به مقصد به دلایل نامعلوم در راه سقوط کرد. بر اساس آخرین آمار ، در مجموع بیش از 5000 نفر در این عملیات کشته و زخمی شده اند. وضعیت اضطراری در سراسر ایالات متحده اعلام شده است. شهر نیویورک و واشنگتن بسته شدند. سفر رهبران سیاسی و اقتصادی به طور ناقص ادامه یافت. ارتش آمریکا منطقه پرواز ممنوع اعلام کرد و ارتش آمریکا در آماده باش کامل است. وضعیت اضطراری غیر رسمی در کشورهای اروپایی نیز ایجاد شد.

11 سپتامبر راه را برای ایدئولوژی رادیکال نومحافظه کار ایالات متحده باز کرد ، که علیه آمریکا اعلام جنگ کرد و از ماده 5 ناتو برای راه اندازی ماشین نظامی عظیم خود آماده حمله به اهداف در سراسر جهان استفاده کرد. این حرکت ایالات متحده آغاز مرحله جدیدی در سیاست و نظم جهانی بود. به دنبال این حادثه ، هیئت حاکمه ایالات متحده و رسانه ها به طور ماهرانه فرایند اطلاعات را ساده کردند. با وجود اتهامات مکرر مبنی بر فعالیت تروریستی علیه نیروهای خارج از ایالات متحده به رهبری بن لادن ، مخالفان شدیدی از سوی رهبران و نظریه پردازان آمریکایی و غیرآمریکایی با منشأ 11 سپتامبر و پیامدهای آن وجود داشته است.

لیندون لاروش ، نامزد سابق ریاست جمهوری ایالات متحده در مصاحبه ای مدعی شد که حادثه ماه سپتامبر توسط برخی از سیاستمداران ارشد آمریکایی انجام شد تا دولت بوش را برای دستیابی به اهداف معیوب و متقاعد کند. حوادث 11 سپتامبر نمی تواند کار گروه یا سازمان خارجی باشد ، زیرا بسته به نحوه عملکرد سیستم های امنیتی ، این رویدادها فقط توسط گروهی از سازمان های امنیتی در ایالات متحده و در سطح بالاتر انجام می شود. از افسران امنیتی البته ، ممکن است با دیگران همکاری شود ، اما فقط تا حد محدود ، اما کنترل اصلی حملات توسط مقامات ارشد سازمان های امنیتی ایالات متحده انجام می شود. این سازمانها خواهان کودتای م againstثری علیه دولت بوش بودند ، آنها نمی خواستند رژیم را سرنگون کنند ، اما آنها می خواستند که دولت بوش به سمتی که آنها می خواستند حرکت کند.

تیری ماسون ، محقق فرانسوی در کتاب خود دروغ بزرگ ، دلایل متعددی را در پس رویدادهای 11 سپتامبر نشان می دهد. او گفت:

“پس از فروپاشی غیرمنتظره دو برج تجارت جهانی ، تحقیقات کاملی در مورد این حادثه و وضعیت آن انجام نشد. وجود این متهمان بدون تحقیق در مورد حضور این افراد یا دخالت آنها در این حادثه بیان شد و سپس FBI همه چیز موجود در سایت ، از جمله تخریب سریع دیگر ساختمانهای آسیب دیده و جمع آوری کامل آوار را ارائه کرد. آتش نشانان نیویورک از عجله بین لاشه هواپیما خوششان نیامد و پرونده را بستند. چارچوب آهنی دو برج برای آن مدت کوتاه مناسب نبود و هر دو برج از مقوا نبود ، زیرا آتش نشانان برای بررسی و اطلاع از انفجار در انتهای دو برج فراخوانده شدند ، اما مقامات فدرال این پیشنهاد را تایید نکردند.

تیری میسون گفت: “در اینجا یک سردرگمی دیگر وجود دارد ، زیرا آنها فقط ساختمانهای بلند را با مواد منفجره تخریب می کنند ، در حالی که هیچ تصویر یا مدرکی وجود ندارد که نشان دهد چه اتفاقی برای پایه های دو برج پس از فروپاشی افتاد.” “آنها اتفاق افتادند.”

میسون در مصاحبه با تلویزیون فرانسه یک قدم جلوتر رفت و چیزهای دیگری را که دانشمندان هوانوردی می توانند بهتر درک کنند فاش کرد. او گفت:

“پس از پرس و جو و پرسش از کارشناسان این زمینه ، مشخص شد که هواپیماهای مسافربری بدون رادارهای از پیش تعیین شده در داخل دو برج نمی توانند به اهداف خود دقیقاً همانطور که در حمله به مرکز تجارت جهانی مورد استفاده قرار گرفته بودند ، برسند. در صورت انجام چندین پرواز همزمان

وی درباره وجود نوشتن به زبان عربی در مورد نحوه یادگیری خلبانی و پرواز به زبان عربی گفت: “قوانین هوانوردی هرگز به زبان عربی نوشته نشده است ، زیرا کاملاً به زبان انگلیسی است.”

دولت آمریکا مدعی شده است که یک بوئینگ 757 به یکی یا دو طبقه ساختمان پنتاگون برخورد کرده و با پنتاگون برخورد کرده است. آنجا پنتاگون بود. وقتی کارشناسان جنگنده از آنها پرسیدند ، آنها پاسخ دادند که انجام این کار برای غیرنظامیان بوئینگ 757 غیرممکن است ، زیرا این هواپیماها یا به صورت عمودی با هدف برخورد کرده یا سقوط کرده اند ، اما نه خیلی نزدیک. سپس زمین به صورت افقی به هدف حمله می کند. از آنجا که ساختمان پنتاگون بسیار بلند نیست و فقط دو طبقه ارتفاع دارد ، فرود هواپیمای بوئینگ در چنین سطحی غیرممکن است و این باعث نمی شود که با هواپیمای غیرنظامی به صورت افقی به پنتاگون ضربه بزنید. به آن سطح پرواز کنید به وسایل نقلیه ، درختان و تیرهای برق در منطقه آسیبی نرسیده و هیچ گونه علائم و نشانه هایی از چنین حوادثی در محل مشاهده نشده است.

نکته قابل توجه در این مورد این است که اسکلت هواپیما هرگز در محل سقوط دیده نشد و کوچکترین تصویر آن هرگز نشان داده نشد ، اما گفته می شود که تنها یک جعبه سیاه در محل سقوط پیدا شده است. با این حال ، در اظهارات اولیه مسئولان ، عنوان شده بود که هواپیمای مورد حمله چرخ بال دار بوده و جعبه سیاه ندارد. همچنین محل حمله خالی از افراد و سربازان بود زیرا کار ساخت و ساز در آنجا در حال انجام بود ، بنابراین قربانیان فقط کارگران و برخی از کسانی بودند که آنجا بودند. در حالی که به طور رسمی اعلام شده است که بسیاری از قربانیان شاغل در پنتاگون به طور رسمی کشته شده اند ، اما تعجب آور است که تنها یک سرباز در این حادثه کشته شده است. شگفتی دیگر این بود که پیگیری خلبان یا اپراتورها وجود نداشت.

هنگامی که هواپیمایی ربوده می شود ، اطلاعات به صورت کد به برج مراقبت ارسال می شود و شماره شناسایی از طریق دیسک های فرستنده هواپیمای غیرنظامی به برج مراقبت ارسال می شود که در واقع چنین هواپیمایی را تشخیص می دهد. هنگامی که هواپیما سیگنال نمی دهد ، فرض بر این است که هواپیمای دشمن است و سیگنال های هشدار دهنده می دهد ، اما هیچ یک از سیگنال ها روی برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی نمی افتد.

نکته دیگری که باید در این مورد مورد توجه قرار گیرد این است که هیچ یک از مقامات شرکتهای متعلق به ساختمانهای مرکز تجارت جهانی کشته نشده اند. در این مرحله اکثر مدیران به یک صبحانه دوستانه در پایگاه نظامی الفوت در نزدیکی نیویورک در زمان حادثه دعوت شدند و جورج دبلیو بوش نیز به آنها ملحق شد.

شواهد نشان می دهد که عناصر محافظه کار جدید در ابتدا بمب گذاری های 11 سپتامبر را برنامه ریزی کردند ، از جمله تقویت ارتش ، حمله به کشورهایی مانند عراق و افغانستان و اتحاد جهان با ایالات متحده. ایالت ها. مبارزه با تروریسم صورت گرفته است و نشان از جدیت و عزم نومحافظه کاران برای تقویت قدرت آمریکا در سراسر جهان با قربانی کردن مردم بیگناه ، به ویژه در افغانستان و عراق است.

با توجه به ابهامات جدی پیرامون حوادث 11 سپتامبر ، سازمان ملل متحد به جای اعزام یک تیم حقیقت یاب برای تحقیق سکوت اختیار کرد و سپس حمله ناتو به افغانستان را تأیید کرد.

بمب گذاری های 11 سپتامبر استثنایی در کمپین تبلیغاتی آمریکا برای حمله به افغانستان و عراق و متهم کردن مسلمانان به حمایت از تروریسم بود.

دو ماه قبل از این حادثه ، کاخ سفید آماده حمله به افغانستان شد و سپس به دلیل امتناع طالبان از استرداد اسامه بن لادن به افغانستان حمله کرد. نه تنها بهانه های آمریکا برای حمله به افغانستان مانند وجود بمب هسته ای در عراق اثبات نشده است ، بلکه صحت آن نیز به شدت زیر سوال رفته است.

چند ساعت پس از انفجار برج های دوقلو ، رئیس جمهور این رویدادها را یک فاجعه ملی ایالات متحده توصیف کرد و اعلام جنگ کرد. جنگ علیه آمریکا. بوش گفت: “این یک حمله سبک زندگی است ، حمله به دموکراسی و ارزشهای جهان متمدن است.” این جنگ بین خوب و بد است و ما در این جنگ پیروز خواهیم شد.

اما رویای یک رئیس جمهور آمریکایی تعبیر نشد و امروز پس از خروج تحقیرآمیز آمریکا از افغانستان ، جهان از شکست واشنگتن و پیروزی طالبان صحبت می کند.

حمله ناتو و آمریکا به افغانستان باعث ویرانی این کشور شده و بسیاری از افغان ها را کشته و شکنجه کرده و تولید و قاچاق مواد مخدر را شصت برابر افزایش داده و تریلیون ها دلار برای ایالات متحده هزینه داشته است.

امروز ، 20 سال پس از 11 سپتامبر ، طالبان نه تنها تضعیف نشده ، بلکه در افغانستان حکومت تشکیل داده اند. شکست آمریکا در افغانستان نشان داد که ایالات متحده از دوران ابرقدرت ها دور می شود و در جهت فروپاشی کاخ سفید ، سرنوشت اجتناب ناپذیر تسلط بر تاریخ حرکت می کند.