بازتاب قهرمانی ایتالیا در رسانه‌های جهان

در فینال مسابقات فوتبال یورو 2020 ، تیم ملی فوتبال ایتالیا در یک بازی سرگرم کننده و مهیج در خانه در ورزشگاه ومبلی لندن و مقابل جمعیت زیادی تیم انگلیس را شکست داد تا بر بام فوتبال اروپا بنشیند. .

روزنامه معروف ایتالیایی “Gazeta dello Sport” پیروزی تیم ملی فوتبال ایتالیا و مسابقات قهرمانی اروپا معروف به آتسوری را با عنوان “عالی” جشن گرفت.

روزنامه انگلیسی گاردین فینال بین ایتالیا و انگلیس را “بسیار نزدیک” عنوان کرد و خاطرنشان کرد که تیم ملی انگلیس 60 سال بعد به قهرمانی در جام فوتبال اروپا بسیار نزدیک بود اما در ضربات پنالتی شکست خورده بود. . صفحه اول روزنامه تصویری از گرت ساوت گیت ، مربی تیم ملی انگلیس است که در حال در آغوش گرفتن بازیکن جوان 19 ساله ساکا است. ساکا یکی از بازیکنانی بود که شب گذشته ضربه پنالتی را از دست داد.

روزنامه انگلیسی دیگری به نام Metro نوشت: “سه شیر افتخار ماست” ، که عکس صفحه اول گرت ساوت گیت و چهره های ناراحت کننده ساکا ، مربی انگلیس و بازیکن تیم ملی را ارسال کرد ؛ سه شیر عنوان تیم ملی فوتبال انگلیس است.

روزنامه دیلی میرور در اولین تیتر خود از عنوان “قلب شکسته” با عکسی مربوط به از دست دادن آخرین ضربه پنالتی تیم ملی انگلیس استفاده کرد اما علی رغم از دست دادن تیم ملی انگلیس در ضربات پنالتی ، آنها به یک ملت افتخار می کردند.

روزنامه اسپانیایی زبان مارکا نیز لحظه ای را که کاپیتان تیم ملی ایتالیا جورجیو کیه لینی قهرمانی یورو 2020 را بالای سر برد اختصاص داد و از کلمه “ومبلیاس” برای انتقال تسلیت ومبلی به عنوان عنوان استفاده کرد.

روزنامه مشهور اسپانیایی دیگر ، “یخ” ، از عنوان بزرگ “بسیار خوب” برای توصیف لذت بازیکنان در تیم فوتبال ایتالیا استفاده کرد.

روزنامه فرانسوی “اکیپ” نیز از عنوان بزرگ “شکست ناپذیر” برای توصیف تیم ملی ایتالیا استفاده کرده و لحظه ای شادی و حسرت بازیکنان هر دو تیم را به تصویر می کشد.

5858