بارش باران در ۱۴ استان/ از کوهنوردی خودداری کنید

سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به بارش باران در 14 استان کشور توصیه کرد استفاده از تجهیزات زمستانی و پیشگیری از فعالیت های کوهنوردی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش آوای البرز، مرکز هواشناسی با هشدار نارنجی سامانه موسمی از یکشنبه (28 آذر) تا چهارشنبه (1 آذر) اعلام شده است.

از خطرات این سیستم می توان به بارش باران در مناطق گرمسیری، برف در مناطق سردسیر و وزش باد شدید همراه با رعد و برق در مناطق استوایی اشاره کرد.

روز یکشنبه (28 آذرماه) مناطق آسیب دیده استان های چهارمحال، بختیاری، کهگیلویه، بویر احمد و خوزستان خواهند بود.

روز دوشنبه (۲۸ آذر) در استان‌های غربی و جنوبی استان‌های کهگیلویه، بویر احمد، چهارمحال، بختیار، خوزستان، لرستان، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و غرب اصفهان شرایط مشابهی دارد.

سه شنبه (28 آذر) در استان های چهار محال، بختیاری، کوگیلو، بویر احمد، غرب کردستان، جنوب غربی آذربایجان، شرق لرستان، شرق، شمال خوزستان، غرب، جنوب اصفهان، البرز، خسوسینان، تهران. دور از امید نیست

این سامانه از روز چهارشنبه (اول آذرماه) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و غرب کردستان به بهره برداری می رسد.

عملکرد این سامانه می تواند باعث آبگرفتگی، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی جاده ها، دید و بارش برف در جاده های کوهستانی، انسداد جاده های کوهستانی و برف، تاخیر یا لغو پروازها و آسیب به سازه های موقت شود. . سست و مستعد سقوط درختان.

اجتناب از توقف و تردد در رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی شیب ها و دهانه ها، تجهیز وسایل نقلیه به تجهیزات زمستانی، اطمینان از سوخت کافی، جلوگیری از فعالیت های کوهنوردی، پرهیز از عشایر عشایر، جمع آوری سواحل رودخانه ها در حاشیه رودخانه ها و آمادگی برای مشکلات فرمانداری. ، شهرداری ها، راهداری ها، وزارت نیرو و سایر دستگاه های اجرایی برای مقابله با خسارات ناشی از برف و سیل و مقاوم سازی سازه های موقت در دستور کار قرار گیرند.

به گزارش آوای البرز هوشیار است نارنجی پیش بینی می شود رصدخانه هواشناسی بر اقلیم تأثیر نامطلوب بگذارد و خسارت وارد کند. هشدار نارنجی برای آماده سازی تجهیزات مسئول مقابله با یک پدیده خطرناک صادر می شود.

انتهای پیام/