این شرکت معروف دیگر به کرونایی ها مرخصی با حقوق نمی‌دهد!

این شرکت معروف به کروات ها مرخصی با حقوق نمی دهد!

آمازون اعلام کرده است که اگر کارمندان خود در ایالات متحده تحت تأثیر تاج گذاری قرار گیرند، مرخصی با حقوق را ارائه نمی دهد و این سیاست در 2 می پایان می یابد.

به گزارش آوای البرز؛ پس از انتشار واکسن کووید-۱۹ و بازنگری دستورالعمل‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، آمازون اعلام کرد که افراد مبتلا به بیماری عروق کرونا قلب دیگر مرخصی با حقوق دریافت نخواهند کرد.

آمازون به صراحت اعلام کرده است که کارمندان مستقر در ایالات متحده تنها پس از تأیید کووید-19، پنج روز مرخصی بدون حقوق خواهند داشت.

این شرکت با اشاره به کاهش مداوم اپیدمی‌های کرونا، در دسترس بودن واکسن‌ها و درمان‌ها و دستورالعمل‌های به‌روز بهداشت عمومی، گفت: «ما می‌توانیم با خیال راحت به سیاست‌های پیش از کرونا برگردیم».

این تغییرات در میان انبوهی از چالش ها برای آمازون به دنبال تلاش های اخیر برای تشکیل اتحادیه ها صورت می گیرد. در ماه آوریل، کارگران بزرگترین انبار این شرکت در شهر نیویورک به تشکیل اولین اتحادیه رای دادند.

آمازون اعلام کرد در صورتی که طبق قانون الزامی نباشد گزارش موارد مثبت ویروس کرونا را به این شرکت متوقف خواهد کرد و تلاش خواهد کرد تا کارمندان خود را به واکسینه شدن تشویق کند.