ایران پیش نویس قطعنامه وضعیت حقوق بشر را رد کرد/نیازی نیست غرب خود را وکیل زنان ایران بداند

زهرا ارشادی، سفیر و معاون نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک با تاکید بر اینکه کشورهای بنیانگذار قطعنامه حقوق بشر ایران از همه ظرفیت های خود از جمله تبلیغات گمراه کننده در بهانه حمایت از حقوق زنان استفاده می کنند، گفت: این قطعنامه حقوق بشر را به عنوان یک قانون اساسی در نظر گرفته است. گروه های تروریستی از اطلاعات نادرست، تحریک افکار عمومی، آموزش فعالیت های خرابکارانه و حمایت مالی و نظامی برای تبدیل اعتراضات مسالمت آمیز به خشونت استفاده می کنند.

سفیر و معاون نماینده کشورمان در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع «دستور کار وضعیت های حقوق بشر و گزارش های ویژه» به تشریح دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران درباره قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشر پرداختند. خبرنگاران”.

ارشادی گفت: اولاً جمهوری اسلامی ایران پیش نویس قطعنامه L-34 در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران را که بر اساس گزارش ناقص و یافته های تحریف شده است، قویا رد و محکوم می کند. رفتار مغرضانه گزارشگر ویژه

وی افزود: بنیانگذاران این قطعنامه که مدعی حمایت از حقوق بشر در ایران هستند، سابقه طولانی در ریاکاری آشکار، دو رویی و استفاده ابزاری از حقوق بشر به تناسب برنامه های تنگ نظرانه خود دارند و هیچ کدام اخلاقی نیستند. شایسته گفتار ایرانیان، آنها در مورد حقوق بشر نیستند، زیرا اعمالشان با گفتارشان در تضاد است.

سفیر و معاون نماینده کشورمان اظهار داشت: با نگاهی به فهرست حامیان اصلی قطعنامه به راحتی می توان دریافت که شرکای جنایتکار این قطعنامه در قالب حامیان اصلی آن برای ابراز همدردی مجدداً متحد شده اند. ادعاهای ساختگی خود را در مورد حقوق بشر نشان دهید به افرادی که حقوق آنها را نقض می کنند پیشنهاد دهید.

ارشادی افزود: دقیق تر بگوییم: برخی که تظاهر به حفظ حقوق بشر می کنند باید جنایات خود را یادآوری کرد تا چهره واقعی خود را فراموش نکنند. این کشورها، بدون تعجب، کانادا، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اسرائیل و آلمان هستند. وجه مشترک همه آنها بی رحمی، وحشیگری، کشتار خودسرانه، نسل کشی و پاکسازی قومی است.

وی افزود: آنها عهد کردند که در پوشش حمایت از حقوق زنان از همه امکانات خود از جمله انتشار اطلاعات گمراه کننده و نادرست، تحریک افکار عمومی، آموزش فعالیت های خرابکارانه و حمایت مالی و نظامی از گروه های تروریستی استفاده کنند. کسانی را که برای اعتراض به اندازه کافی مسالمت آمیز هستند به خشونت بکشید.

این دیپلمات ارشد کشورمان تصریح کرد: در کانادا کشف بیش از 1300 قبر در چهار مدرسه در یک منطقه مسکونی جامعه جهانی را شوکه کرده است. جهان شاهد تجاوز، قتل و کشتار سیستماتیک کودکان بومی است. ماجرای سرزمین به اصطلاح آزادی به اینجا ختم نمی شود! کانادا که به پناهگاهی امن برای جنایتکاران تبدیل شده است، پیوسته از اجرای تعهدات بین المللی خود تحت کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه فساد امتناع ورزیده و از استرداد افرادی که مرتکب جنایت علیه حقوق اساسی بشر مردم ایران شده اند، با مصونیت از مجازات خودداری کرده است. به راستی که این کشور سرزمین آزادی است، اما برای جنایتکاران فراری!

زهرا ارشادی افزود: ایالات متحده آمریکا نیز چنین ادعایی دارد، در حالی که مردم ایران در نتیجه چندین دهه تحریم های وحشیانه این کشور متحمل آسیب های سنگینی شده اند. (این محاصره ها) مانند یک جنگ واقعی است که در آن به جای استفاده از خشونت، از غذا و دارو به عنوان سلاح جنگی استفاده می شود. به همین ترتیب، سوء استفاده از مفاهیم ارزشمندی مانند حقوق بشر یک روش رایج برای پیگیری برنامه سیاسی نامشروع آمریکا است.

وی گفت: انگلیس که خود را قهرمان حقوق بشر معرفی می کند، سیاست ظالمانه و عقب مانده ای دارد که منجر به مرگ میلیون ها ایرانی در قحطی بزرگ سال 1919 شد و اکنون بین مهاجران بر اساس قومیت، رنگ و نژاد تبعیض قائل می شود. مذهب، نسبت به پناهندگان تبعیض قائل می شود و کسانی را که سفیدپوست یا هم نژاد اروپایی ها نیستند به رواندا می فرستد.

سفیر و معاون نماینده ایران افزود: آمریکا و انگلیس هرگز نگران مردم ایران نبوده اند. در سال 1953، واشنگتن در هماهنگی با لندن، دولت منتخب مردم در ایران را سرنگون کرد. می توانید دلیل را جستجو کنید تا بفهمید چرا آنها تصمیم به خرابکاری گرفتند. باید بدانید که آنها از مبارزه موفق مردم ایران برای ملی کردن صنعت نفت خشمگین شدند.

وی گفت: و در مورد آلمان که دیکتاتوری صدام حسین را با استفاده از سلاح های کشتار جمعی شیمیایی برای سلاخی مردم ایران که بیشتر آنها زن و کودک بودند به پا کرد. آلمان به دلیل دست داشتن عمده در جنایات جنگی مسئول تلفات جانی است و باید به قربانیان و خانواده های آنها به دلیل اثرات مخرب و دراز مدت این جنایات غرامت بپردازد.

دیپلمات ارشد ایران افزود: هیچکس نمی تواند منکر وحشیگری و جنایات جنگی رژیم اشغالگر و آپارتاید اسرائیل علیه مردم فلسطین شود. این رژیم شورشی با کشتن غیرنظامیان بی دفاع، از جمله زنان و کودکان، غارت و تخریب اموال آنها، و مجبور کردن آنها به ترک خانه هایشان، به سیاست های سرکوب، تبعیض نژادی و نقض سیستماتیک حقوق بشر فلسطینی ها ادامه می دهد.

ارشادی تاکید کرد: تاریخ و فرهنگ ایران سرشار از مبانی و اندیشه هایی است که بر اهمیت حقوق بشر برای همه ایرانیان تاکید دارد. جمهوری اسلامی ایران جزیره ای در دریا نیست که کشورهای دیگر برای زنده ماندن آن را مستعمره کنند یا به طور اتفاقی توسط دزدان دریایی کشف شده باشد یا جایی که با هویتی جعلی ادعای وجود واقعی خود را داشته باشد. ایران یکی از قدیمی‌ترین، برجسته‌ترین و ماندگارترین تمدن‌های جهان است که بیش از هفت هزار سال قدمت دارد. به همین دلیل است که ما مردم ایران، به ویژه زنان و دختران، تسلیم زور و ارعاب نخواهیم شد.

سفیر و معاون نماینده کشورمان افزود: ناگفته نماند که زنان ایرانی فهیم، فرهیخته، ایثارگر، میهن دوست و کاملاً به حقوق خود آگاه هستند. آنها همچنین می دانند که چگونه به طور مسالمت آمیز و سازنده با دولت برای پیشبرد خواسته های خود تعامل کنند. ما دختران، خواهران و همسران کسانی هستیم که جان خود را در برابر همه کشورهایی که در جنگ تحمیلی ایران نقش اصلی داشتند، فدا کردند. بنابراین، نیازی نیست که غرب خود را مدافع زنان ایرانی بداند و به دروغ ادعای حمایت از آنها کند.

سفیر و معاون نماینده کشورمان در پایان خاطرنشان کردند: ما معتقدیم همکاری واقعی در فضای بین المللی و پایبندی به اصول بی طرفی، بی طرفی و اقدام غیرانتخابی بهترین راه برای ارتقا و حمایت موثر حقوق بشر است. . جمهوری اسلامی ایران متعهد به تلاش‌های بین‌المللی آینده برای ترویج و حمایت واقعی از حقوق بشر است و همکاری سازنده با مکانیسم‌های حقوق بشر از جمله کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل را حفظ می‌کند.

310310