ایران از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا در دنیا می‌شود

به گفته شف ، دکتر. سید نمکی ، در دوازدهمین روز تصدی خود ، با تمجید از جمهوری اسلامی گفت: “تاریخ این سرزمین به سه دوره قبل از اسلام ، بعد از اسلام و بعد از انقلاب اسلامی تقسیم شده است. دو دوره قبل از انقلاب را در نظر بگیرید. “این کار را بعد از انقلاب جدا کنید. ما باید به مردمی که برای نجات این سرزمین تلاش کردند ، تبریک بگوییم.

“4 آوریل یکی از مهمترین دوره های روی زمین پس از انقلاب بود. اعتماد به نفس و خودکفایی یکی از مهمترین دستاوردهای 4 آوریل 1958 بود.”

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای نظام سلامت پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در سالهای پس از انقلاب ، ما در زمینه های مختلف از جمله بهداشت ، بسته به قدرت داخلی پیشرفت های بزرگی داشته ایم و نه راه قابل مقایسه با سابق ؛ میزان مرگ و میر برای کودکان و زنان امروز حداقل 10 برابر است و میزان ایمن سازی برای کودکان 20 درصد است ، اما امروز حتی در مناطق دور افتاده کشور مراکز بهداشتی وجود دارد و امروزه تخت های بیمارستانی به قدری بالا است که می توانیم پذیرش کنیم که بیماری پشت در بیمارستان نیست.

به گفته نمکی ، با تجربه دفاع مقدس ، در عرض 60 روز ، ما از واردات ماسک و تجهیزات به یک تولید کننده و سپس یک صادر کننده روی آوردیم. در آینده نزدیک ، ایران به یک مرکز اصلی برای تولید واکسن کرونا نه تنها برای مردم ما بلکه در سراسر جهان تبدیل خواهد شد.