ایجاد 174 هزار هکتار گلخانه در استان همدان/ ظرفیت سدهای استان به 83 میلیون متر مکعب افزایش یافت

استان همدان بهترین پتانسیل را در زمینه های صنعت ، اقتصاد ، گردشگری و نیروی انسانی و مهمتر از همه ، هزاران سال تاریخ و تمدن از گذشته تا امروز ، سالهای پس از انقلاب در نظر گرفته شده است. در دولت های اسلامی قبلی ، گام های مثبتی برای توسعه استان در مناطق مختلف برداشته شده است ، که این یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته است.

اما در 8 سال گذشته و در دولت ، طرح و چشم انداز طرد و توسعه استان به روند رو به رشدی دست یافته و مسیر توسعه را در مناطق مختلف استان دنبال کرده است.

سید سعید شاروکی که سه سال پیش فرماندار حمیدان بود ، مدیریت ارشد استان بود و با برنامه ریزی و استفاده از پتانسیل استان بر مدیریت تمرکز داشت. نتیجه ، تهیه و تدوین و ابلاغ با دستگاههای اجرایی ، نتایج مثبت و فعالیتهای انجام شده در استان در مناطق مختلف بود.

استاندار همدان در مصاحبه با خبرنگار آوای البرز گفت: “در سال های اخیر ، استان همدان اقدامات خوبی و ارزشمندی را در زمینه توسعه زیرساخت ها انجام داده است که یکی از آنها بخش بهداشت است.

عکس_2021-02-11_18-10-48_2

وی گفت: بیمارستان های حمیدان ، گایم آزادآباد ، نهاوند ، بعثت ، بهار و شهید سلیمانی تویسرکان اخیراً افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته اند. چندین مرکز بزرگ پزشکی از جمله مرکز جامع سرطان و بیمارستان اکباتان آغاز به کار کردند. همزمان با اجرای طرح تحول سلامت ، حمیدان ، بیمارستان فاتمی و رزن نیز در دست ساخت هستند تا در مورد بیماری کرونا قلب در استان حمدان بحث کنند ، همه این موارد نشانه پیشرفت اخیر استان در بخش بهداشت است. ما خدمات بسیار خوبی را به مراکز درمانی استان بدون مشکل پیدا کردیم.

سید سید شاروکی اظهار داشت: طی 8 سال گذشته در استان همدان ، افتتاح سد ملایار ، سرابی تویسرکان ، شنچور رزن ، نمت آباد آزادآباد در بخش سد سازی و از طرف دیگر سد رودخانه کرام تویسرکان شاهد تغییر بوده است. و نهاود نهام. ساخت سدها در استان همدان از 46 میلیون متر مکعب در سال 1992 به 83 میلیون متر مکعب در سال 1399 افزایش یافت.

وی گفت: “مهمترین اقدامات انجام شده در 8 سال گذشته در زمینه کشاورزی احداث باغ گردو با 2 میلیون یون ، اجرای سیستمهای آبیاری جدید از 109 هکتار به 153 هکتار ، ساخت گلخانه از 107 هکتار به 174 هکتار محصول. “تولید گندم از 426 هکتار به 720 هکتار و اجرای طرح انگور فراز در 144 هکتار.

فرماندار حمیدان افزود: همدان در سال های اخیر از نظر سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال یکی از بهترین استان های کشور بوده است ، در حالی که پیش بینی توسعه و استراتژیک استان پیش بینی می کند 5 هزار میلیارد سرمایه گذار به 6 هزار میلیارد نفر برسد. در سال. استان همدان در ایجاد اشتغال رتبه اول ، در اقتصاد دفاعی شماره یک و در انتقال پروژه ها به بخش خصوصی با ارتباط خوب بین دولت و خصوصی رتبه یک را دارد. این منطقه در مدت 7 سال توانسته 300 واحد تولیدی را پس دهد. به طور متوسط ​​21000 شغل ایجاد کنید ، نرخ بیکاری در این استان از 10.4 به 7.3 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه پس از 17 سال ، هگمتان این مشاغل را در نتیجه پروژه های بزرگی مانند پتروشیمی ها ، نیروگاه ها ، دولومیت ، فرو سیلیکون ، کارخانه های تولید دارو ، فولاد و سفال ایجاد کرده است ، اظهار داشت: از ابتدا تاکنون ، دولت 624 پروانه ، 4624 پروانه سرمایه گذاری صادر کرده است. و بیش از 31،000 شغل تا 83،000 نفر.

بدون عنوان

از دیگر اقدامات و اتفاقات خوب استان همدان طی 8 سال گذشته ، می توان به منطقه جاده ای استان اشاره کرد که شاهد تغییر اساسی در این منطقه و 4000 کیلومتر جاده اصلی و فرعی در استان بوده ایم. راه آهن استان از 9 کیلومتر به 5500 کیلومتر در سال 1999 از 30 کیلومتر در سال 1992 به 350 کیلومتر در سال 1999 افزایش یافت و امروز با خط اعتباری مستقل 1400 به خط آهن از شمال به استان جنوبی متصل می شود. شهر همدان و ایستگاه قطار حمیدان دو پروژه مهم دیگر هستند.

از دیگر کارهای برجسته 8 سال گذشته می توان به شهرهای جهانی سفال لاجین ، شهر جهانی مبلمان و منبت مالایی ، شهر جهانی انگور ، کنفرانس اتاق بازرگانی کشورهای عضو اکو ، کنفرانس جاده ابریشم ، کنفرانس سفیران فرهنگی ، توسان اشاره کرد که میزبانی اجلاس جهانی جهانگردی در جهانگردی استان ، حمیدان را به عرصه ملی و بین المللی معرفی کرده است: استان همدان در سال های اخیر با برنامه ریزی و اجماع رهبر عالی همه گروه ها در زمینه های مختلف ، رسانه ها ، احزاب ، جوانان ، نخبگان و دانشگاهیان ، کاملاً آکادمیک تبحر دارند. مدیریت ارشد استان همیشه بر خدمت به مردم و توجه نکردن به حواشی تأکید دارد. بدون شک مردم این کشور باستانی و متمدن بهترین هستند و در آینده شاهد رشد ، توسعه و شکوفایی بیشتر این مرز و بوم خواهیم بود. در سایه وحدت و همدلی عمومی.