ایجاد «شبکه ارتباطی وکالت» برای ارتباط شیعیان با ائمه

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بوشهر، حجت الاسلام داوود واحدی در نشست بررسی ابعاد مختلف سیره امام هادی(ع) در تقویت شبکه تشیع، گفت: این امر در واقع در ستاد مهدویت صورت گرفت. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر: با توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی روزگار خود در جامعه از ابزارهای مختلفی برای تبلیغ معارف الهی استفاده می کردند. شبکه ارتباطی وکالت یکی از موثرترین اقداماتی است که از زمان امام موسی بن جعفر (ع) برای برقراری ارتباط شیعیان با امام در زمان حکام بنی عباس طراحی و اجرا شد.

وی در تشریح شبکه ارتباطی وکیل افزود: افراد این شبکه به امام اعتماد داشتند. کشورهای اسلامی، واسطه شیعیان و امام معصوم (ع) بود تا امام به وظیفه خود عمل کند و جامعه شیعه در اهداف خود سرآمد باشد. این اهداف را می توان به سه حوزه اقتصادی، علمی و سیاسی تقسیم کرد. در عرصه سیاسی، توجیه سیاسی امام و وکلای شیعه، حوادث سیاسی و اجتماعی بود.


بیشتر بخوانید:

تمدن نوین اسلامی باید با اندیشه های مهدوی منطبق باشد


این استاد حوزه و دانشگاه گفت: پس از شهادت امام موسی بن جعفر (ع) آزادی آشکار امام رضا (ع) و امام جواد (ع) برای افشای چهره شیطانی بنی عباس به ویژه مایا افزایش یافت. عباسی سابق. این آزادی منجر به عمل شد شبکه حمایت این کاهش یافته است و شیعیان می توانند راحت تر با این دو امام در همام ارتباط برقرار کنند. خفقان بنی عباس پس از شهادت امام جواد(ع) و امامت امام هادی(ع) شدت گرفت.

در خفقان آن روزها نیاز به کار گسترده تری را احساس کردم شبکه ارتباطی مدافع این شبکه توسط فعالان امام هادی (ع) و مناطق شیعه به چهار بخش، بخش اول بغداد، مدائن و کوفه، بخش دوم بصره و احواس، بخش سوم مرکز ایران، بخش چهارم محور کوم، قسمت چهارم حجاز و مناطقی که مردم امام زمان در یمن و مصر زندگی می کنند، فعال بود. این شبکه ارتباطی با شهادت امام هادی (ع) در دوران کوتاه امامت امام حسن اصغری (ع) ادامه یافت. در واقع در غیبت حضرت حجت بن حسن عسکری (ع) انتصاب نواب اربع به دلیل شبکه ارتباطی وکیل بوده است.

انتهای پیام/4121/4062/