ایام پرچالش در انتظار نظام سلامت

جلسه کمیسیون آموزش بهداشت ، پزشکی و پزشکی روز دوشنبه 15 فروردین ماه با حضور وزیر بهداشت ، دارو و آموزش پزشکی جهت ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری ویروس کرونا قلب و تولید و واردات آن برگزار شد. واکسن ها

نمکی با قدردانی از حمایت اعضای کمیسیون دفاع از بودجه وزارت بهداشت در لایحه بودجه 1400 ، افزود: “ما این مجموعه ارزشمند را تحسین می کنیم که در 99 سال گذشته عشق ما را از دست نداده است. “

وزیر بهداشت ، پزشکی و آموزش پزشکی افزود که مدیریت و اداره بحث کرونا یکی از سالهای راحت برای ما در بخش بهداشت بود: “متأسفانه ، ما با ارزش ترین همکاران خود را به دلیل سهل انگاری از دست داده ایم. وضعیت طبیعی برخی از افراد. این یک بدبختی بزرگ است.

وی در ادامه درباره مدیریت بیماری عروق ویروس کرونا قلب گفت: دانشگاه های علوم پزشکی و کارکنان بهداشتی عملکرد بسیار خوبی در صحنه داشته و سابقه مدیریتی را در تاریخ کشور اعمال کردند ؛ ما وارد صحنه جدیدی شده ایم و این موج ترسناک تر از آن است که برخی دوستان می بینند.

نمکی گفت: “کاملاً واضح بود که با توجه به شرایط اساسی انگلیس ، آمار واقعی کشته شدگان در این کشور بسیار بیشتر از آمار منتشر شده در رسانه ها بود. ما با 3 پیک کار کردیم ، مسئولان بهداشت حتی یک روز استراحت نکردند ، من حتی به رئیس دانشگاه مرخصی ندادم. با وجود همه سختی ها و دشواری ها ، افسران وظایف خود را به خوبی انجام دادند.

وزیر بهداشت ، پزشکی و آموزش پزشکی افزود که باید تلاش زیادی برای کنترل تاج انگلیس انجام شود و همه آماده بودند اما متأسفانه هیچ کس توجهی نکرد: “من قبل از عید از طریق کنفرانس ویدیویی به روسای دانشگاه های پزشکی تأکید کردم کانال درباره من مدیریت میزها “امروز ما با یک مشکل بسیار جدی روبرو هستیم.

وی با ابراز نگرانی از اینکه با یکی از وحشتناک ترین موج های تاج روبرو هستیم ، اظهار داشت: زمان هایی را می بینم که سیستم بهداشت را به چالش می کشند. اما ما نتوانستیم به این مرحله برسیم. آنچه در خوزستان رخ داد به ما نشان می دهد که مقابله با این ویروس بسیار دشوار و دشوار است و مشکلاتی که مسئولان بهداشت در مدیریت مشکلات خوزستان داشته اند دشوارتر و سنگین تر از تلاش های 12 ماهه در سراسر کشور بوده است. مثل خوزستان به ما ظلم شد و سیستم بهداشت در حال فروپاشی بود.

نمکی گفت: “علی رغم همه تلاش ها برای دستیابی به مرگ های تک رقمی امروز ، سیستم مراقبت های بهداشتی در بحران است. ما نباید اجازه دهیم نشتی از دست ما خارج شود و نباید اجازه دهیم تعداد کشته ها افزایش یابد.” ویروس خارج از کشور است. امروز ، ما کنترل اژدهای 19 سر را از دست داده ایم و مشخص نیست که چه زمانی مرگ سه گانه را کاهش خواهیم داد. ما در حال حاضر در شرایط بسیار دشوار و دشواری قرار داریم.

وزیر بهداشت ، دارو و آموزش پزشکی در خصوص ارز پزشکی گفت: سازمان غذا و دارو تلاش مستمری در این زمینه داشته است. در سال آرام 1997 ، ما 1.2 میلیارد دلار بیشتر از تاج گنجانده شده در ارز پزشکی دریافت کردیم ، بخشی را برای تولید داخلی اختصاص دادیم و 1.5 برابر 97 درصد داروی تولید داخل را داریم. ، ما ارزش 3٪ داروی وارداتی را داشتیم. ما آن را ظرف یک سال و نیم کاهش دادیم.

3000 تخت ICU اضافه کنید

وی در مورد اضافه شدن 3000 تخت ICU گفت: “ما به یک بیمار اجازه ندادیم پشت درب بیمارستانها بماند. امروز تعداد کشته شدگان بیش از 160 نفر اعلام شده است ، اما پذیرش بیمارستان هنوز پیش بینی نشده است. مشخص نیست چه چیزی در انتظار است. ” وزارت بهداشت مظلوم واقع شده است ، متأسفانه مورد غفلت واقع شده است ، ما منابع مدیریت مجموعه را نداریم و به دلایل مختلف ارز به ما نمی دهند.

دکتر. نمکی ادامه داد: ما مجاز به تکرار صف دارو و مرغ و تخم مرغ نبودیم. از روز اول که ما واکسن را توزیع کردیم ، آنها حتی به ساخت واکسن اعتقادی نداشتند ، در حالی که از سال 1299 ما یک کشیش و از سال 1303 م theسسه رازی داشتیم. هیچ کس در این زمینه واکسیناسیون ما نمی کند و اکنون می بینیم که آمریکایی ها و انگلیسی ها متحدان خود را واکسینه نمی کنند. ما برای ساخت فضای داخلی بلند شدیم و از مجموعه های برکت ، پاستور ، رازی و فخری زاده دعوت کردیم.

تولید ملی واکسن کرونا در بهار 1400

وزیر بهداشت گفت که یکی از افتخارات جمهوری اسلامی دریافت واکسن ملی در بهار امسال است: “ما اجازه ندادیم کشورمان آزمایشگاهی برای دیگران باشد. امیدواریم بتوانیم تا پایان خرداد جمعیت قابل توجهی را با سبدی از محصولات وارداتی و تولید داخل واکسینه کنیم و با توجه به حضور روح الامی عضو کمیسیون گزارشات در جلسات هفتگی به شما ارائه می شود.

وی یادآور شد: من یک مأمور را تعیین کرده ام که دستور وزیر را برای مسائل حوزه انتخابیه نمایندگان رعایت کند. ما برای حل مشکلات طب سنتی گام برداشتیم و یک شورا و کمیته برای این کار تعیین کردیم. از شما می خواهیم مشکلات ما را در این زمینه آگاه کنید.

وی ادامه داد: با توجه به تجهیزات پزشکی ، ما یک سیستم قیمت گذاری داریم ، اجازه افزایش قیمت را نمی دهیم ؛ ما به شدت از تولید داروی خانگی حمایت می کنیم. اگر دارویی گرانتر باشد ، داروی نیم ارز است و جایگاه تجهیزات پزشکی در معاونت پزشکی در نظر گرفته شده است.

دکتر. کارخانه ها. “هیچگونه فرم عمدی در این سیستم وجود نداشت ، حتی مواد آرایشی در این سیستم ثبت نشده است ، اما امروز در T-Tech ، مواد اولیه را می توان از روزی که سفارش ثبت شده تا زمان استفاده ردیابی کرد.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت که حتی یک مقام در جمهوری اسلامی واکسینه نشده است ، اصرار دارد که آنها به ایرانیان واکسیناسیون می دهند. متأسفانه ، آنها 10٪ برای هدف گذاری و 1٪ برای ارزش اضافی به ما پرداخت نکردند. من برنامه شهید سلیمانی را دنبال کردم و معتقد بودم که باید از ظرفیت بسیج برای مبارزه با کرونا استفاده شود.

وی گفت: “ما كارگروه ویژه ای را برای بررسی خانواده های شهدائی كه از سلامتی آنها مراقبت می كنند ، ایجاد كرده ایم.”

دکتر. نمکی یادآور شد: ما در بازرسی های شغلی وضعیت نقاط تاج را بررسی خواهیم کرد تا از نقض حقوق نامزدها جلوگیری کنیم.