اگر از درد رنج می‌برید، عینک سبز بزنید

بر اساس گزارش کلیر، فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن و مزمن است. این بیماری منجر به درد عضلانی عمومی، درد مفاصل و خستگی شدید می شود.

اگر احساس درد می کنید، عینک سبز بزنید

درد فیبرومیالژیا می تواند گذرا باشد. تاکنون هیچ دلیلی برای این بیماری شناسایی نشده است، اما پزشکان معتقدند عواملی مانند استرس و ژنتیک ممکن است در بروز این بیماری نقش داشته باشند.

استفاده از عینک‌هایی که طول موج‌های خاصی را در طیف نور سبز فیلتر می‌کنند، می‌تواند اضطراب ناشی از درد را کاهش دهد و نیاز به مسکن‌ها را با عوارض جانبی برای بیماران فیبرومیالژیا و درد مزمن کاهش دهد.

نشست سالانه انجمن بیهوشی آمریکا استفاده از عینک سبز مخصوص به مدت چند ساعت در روز را برای کاهش درد ناشی از اضطراب توصیه می کند.

تحقیقات محققان نشان داده است که طول موج های خاصی از نور سبز مسیرهایی را در مغز تحریک می کند که به کنترل درد کمک می کند.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، فیبرومیالژیا بر زندگی تقریباً 4 میلیون بزرگسال در ایالات متحده تأثیر می گذارد.

دکتر. گلاور گفت: درد و اضطراب مکانیسم های بیولوژیکی مشابهی دارند. علاوه بر این، ترس و اضطراب از درد باعث افزایش اضطراب و اغلب افزایش مصرف مسکن ها و داروهای اعتیادآور می شود.

محققان به 34 بیمار مبتلا به فیبرومیالژیا که به طور تصادفی انتخاب شده بودند دستور دادند که به مدت چهار ساعت در روز به مدت دو هفته از عینک استفاده کنند و سپس مورد مطالعه قرار دادند: 10 بیمار با عینک آبی، 12 بیمار با عینک شفاف و 12 نفر. آنها از عینک سبز استفاده کردند.

بیمارانی که از عینک سبز استفاده می کردند، چهار برابر بیشتر از سایر گروه ها مضطرب و آرام تر بودند، در حالی که سایر گروه ها هیچ کاهشی در اضطراب خود مشاهده نکردند.

به گفته محققان، اگرچه داوطلبانی که از عینک سبز استفاده می کردند در میزان درد خود ثابت ماندند، اما داروهای ضد درد کمتری مصرف کردند که نشان می دهد درد آنها به اندازه کافی کنترل شده است.

این عینک ها به طور خاص برای فیلتر کردن طول موج های خاص در طیف نور سبز طراحی شده اند. گلاور گفت.
اکثر بیمارانی که از عینک سبز استفاده می کردند احساس بهتری داشتند و به همین دلیل از آنها خواسته شد که به استفاده از این عینک های ویژه درمانی ادامه دهند.

منبع: پایگاه خبری علوم اعصاب