اولین پیام صوتی ملاحسن آخوند خطاب به مردم افغانستان

خبرگزاری شفقنا افغانستان گزارش داده است که ملا حسن آخوند (نخست وزیر حکومت طالبان) گفته است که اشغال و جنگ در افغانستان پایان یافته و امنیت تامین شده است.

او گفت که امنیت در افغانستان تضمین شده و جان و مال مردم محافظت خواهد شد.

نخست وزیر طالبان در این ویدئو گفت: “نیروهای امنیتی سابق تلافی نکرده اند، اما اگر دست به فعالیت های ضد امنیتی بزنند، به شدت با آنها برخورد خواهد شد.”

وی در بیانیه ای گفت که دولت جدید فراگیرتر از دولت قبلی خواهد بود.

وی افزود که امارت اسلامی خواهان روابط خوب سیاسی و اقتصادی با همه کشورها است. وی گفت که امارت اسلامی نمی خواهد در امور دیگران مداخله کند و از کشورها خواست به کمک به مردم افغانستان ادامه دهند.

او گفت که آزادسازی ذخایر ارزی افغانستان مشکلات اقتصادی این کشور را حل می کند. وی افزود: قبل از ورود امارت اسلامی چالش های اقتصادی وجود داشت.

نخست وزیر به تمامی ادارات دولتی دستور داد که دروازه های ادارات دولتی را برای حل مشکلات مردم باز کرده و کسانی را که از نام امارات اسلامی سوء استفاده می کنند خلع سلاح کرده و آنها را به دست عدالت بسپارند.

وی افزود که کمیسیون های مختلفی برای اصلاح ادارات دولتی برای رسیدگی به مشکلات مردم ایجاد شده است.

وی گفت: «حقوق زنان به شکل بی سابقه ای تضمین شده است و آنها در چارچوب اسلام تربیت خواهند شد. زنان حق دارند درس بخوانند و کار کنند، اکنون درس می خوانند و کار می کنند و ما به آنها فرصت های بزرگی برای تحصیل و کار می دهیم.

311311