انهدام باندی با سرقت روزانه پنج ال۹۰ / بازکردن در خودرو با پیچ گوشتی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: گروهی متشکل از سه نفر که بیش از 50 تا 90 اتومبیل را سرقت کرده بودند منهدم شد.

به گزارش آوای البرز ، به عنوان بخشی از برنامه دستگیری ، سردار علیرضا لطفی به خبرنگاران گفت: “چندین شکایت در مورد سرقت اتومبیل های سواری L90 مارس به پلیس آگاهی ارسال شد. جدی بودن این امر توسط افسران پلیس تقویت شد.

وی گفت که افسران اولین سرنخ خود را با بررسی دوربین های مدار بسته در اطراف سایت های سرقت به دست آوردند. وی گفت که در این تصاویر سه جوان را دیده است که به سمت ماشین L90 در حال حرکت هستند. در این پرونده مشخص شد که همه سرقت ها توسط سه جوان انجام شده است ، مطابق با تصاویر متهمان بدست آمده از دوربین های مختلف صحنه های سرقت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه تصویر متهمان با پایگاه داده مجرمان سابق مطابقت دارد ، اظهار داشت: اطلاعات پس از دریافت این اطلاعات ، هویت این سه سارق شناسایی شد و در سه عملیات همزمان در غرب تهران اعدام و دستگیر شدند.

لطفی با اشاره به دستگیری و انتقال متهم به مقر پلیس و بازجویی گفت: در ابتدا این افراد سرقت را انكار كرده و آن را گزارش كردند اما پس از مقابله با شواهد و شواهد پلیس اعتراف كردند و به سران گفتند كه سرگردان هستند خیابان های نازی آباد ، عبدالل آباد و جفت آباد با ماشین دزدیده شده. هنگامی که خودروهای L90 کشف شد ، آنها آن را با پیچ گوشتی باز کردند و سپس با قرار دادن یک سوئیچ ، ماشین را از نظر فنی سرقت کردند.

وی با بیان اینکه پس از سرقت خودروها ، سارقان وسایل داخل آن از جمله کاتالیزور ، باتری و سی-پس انداز را به سرقت بردند و سپس خودروها را در منطقه خالی از سکنه رها کردند ، اظهار داشت: این افراد در اظهارات خود اعتراف کرده اند. آنها در این کار بسیار تبحر داشتند ، روزانه 5 بار سرقت می کردند و بیش از 50 ماشین را به همین روش بیش از یک ماه دزدیدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت بازداشت شدگان به مواد مخدر اعتیاد داشتند.

انتهای پیام