انسداد ۱۶ محور شریانی و غیر شریانی در پی سیل/ فیروزکوه باز شد

16 آکسون شریانی و غیر شریانی پس از سیل باز شد

طی چند روز اخیر و امروز در استان‌های مختلف سیستان، بلوچستان، کرمان، هرمزگان، تهران و سایر جاده‌های غیرشریانی به دلیل بارش شدید باران و سیلاب مسدود شده است.

غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل بحران و تجهیزات ماشین آلات سازمان حمل و نقل جاده ای در گفت وگو با آوای البرز، گفت: بر اساس آخرین گزارش های دریافتی، راه های شریانی و 10 راه غیر شریانی به دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب مسدود است. در استان های مختلف مسدود شده است.
وی افزود: محور حرس در استان تهران و 6 محور شریانی دیگر و 10 محور غیر شریانی در استان های کرمان، بوشهر، سیستان و بلوچستان مسدود و راهداران در سراسر کشور در آماده باش کامل هستند و در مناطق و کشورهای مختلف مستقر هستند. محورهای فوق هم اکنون در حال بازگشایی هستند.
مدیرکل بحران و تجهیزات ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: بر اساس گزارش های ارسالی از استان های مختلف، بر اساس برآوردهای اولیه 350 میلیارد تومان در استان سیستان و بلوچستان و 120 استان دیگر خسارت وارد شده است. خسارات میلیاردی در محور جنوب کرمان. بقیه استان ها در حال ارزیابی و برآورد خسارت هستند.
بهرامینیا با ابراز آمادگی کامل برای بازگشایی راه های مسدود شده در اثر سیل اخیر گفت: به دلیل بارندگی های مداوم و آب گرفتگی نمی توانیم راه های فوق را بازگشایی کنیم اما راه هایی که بارندگی متوقف شده و آب گرفتگی دارند. به سرعت باز و تمیز شد.
وی درباره آخرین وضعیت محور فیروسکو در پی سیل امروز در محدوده فیروسکو رودهن بیان کرد: جاده فیروسکو به دلیل سیلاب به مدت سه ساعت مسدود بود و ترافیک سنگینی در این محور وجود داشت اما با تلاش راهداران. در این محور تا ساعت 22 بازگشایی شد و هم اکنون مشکلی وجود ندارد.
به گزارش آوای البرز، بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور، چلاس کرج حدفاصل مرزن آباد تا پل دسدبان و نسا تا گچهار در مسیر جنوب به شمال چناران به دماوند و در مسیر شمال به جنوب بین سربندان و دماوند و گیلاوند در محور فیروسکو.
انتهای پیام/