انجمن‌ها نباید خود را وابسته به دولت و حاکمیت کنند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از قزوین؛ محمدحسین فیضی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خزوین در نشستی با حضور مریم یزدی‌نژاد معاون هنری اداره ارشاد در محل دفتر انجمن خوشنویسان شهرستان خزوین برگزار شد. اعضای انجمن خوشنویسان استان گفتند: ما در بیان موضع و فرامتن خود هیچ ابایی نداریم و خلاف قانون نمی گوییم و عمل نمی کنیم و همچنین در زمان برگزاری انتخابات انجمن از نظر همه تبعیت می کنیم. به صورت کاملا قانونی و مطابق با آن، زیرا در جریان انتخابات گزارش کذب دریافت نمی شود.

وی افزود: جریانات سیاسی و فرقه گرایی به ما ربطی ندارد، مدیر زمانی آبرومند می شود که وظایف خود را به درستی انجام دهد، نه به دنبال مال و مقام، زیرا به فرموده امام صادق (ع) “کسی که به دنبال جاه طلبی است. بنابراین ما و سایرین به وظایف خود عمل می کنیم. مسئولان باید به وظایف خود در قبال مردم عمل کنند و مشکلات و مشکلات آنها را حل کنند.

فیضی گفت: اینکه یک هنرمند به دلیل فشار معیشت به شیوه سنتی سعی در فروش آثار و نقاشی های خود داشته باشد در واقع نشان از نقصان در وظایف ماست، بنابراین از طریق این انجمن می توانیم مشکلات زندگی را حل کنیم. حداقل هنرمندان هم رده او یعنی خوشنویسان کار موثری انجام داده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ادامه داد: انجمن و مدیریت دولتی باید به یک مسیر واحد و قانونی برسند و با احترام به خط قرمز خود، میهن عزیز و نظام برای رفع مشکلات و معضلاتی که شایسته شهر ما نیست تلاش کنند. جمهوری اسلامی با زبان مشترک با یکدیگر کار و همکاری کنند.

این مسئول تاکید کرد: انجمن ها نباید به دولت و ادارات وابسته باشند، به جای مدیریت امور کوچک، اقدامات کلان را انجام دهند، مطمئنا همراهی با برند و شهرت آنها می تواند با کمک این مدیریت دولتی درآمدزایی کند.

وی در این خصوص توضیح داد: کار اصلی انجمن نباید کلاس های آموزشی باشد، بلکه باید کاری کرد که کلاس های خوشنویسی زیادی در شهرستان تشکیل شود و از طریق این انجمن می توان مشاغل زیادی ایجاد کرد. همانطور که انجمن ها برای مردم کار می کنند، وقتی مردم سعی می کنند مشکلاتشان را حل کنند، ما با دادن هر چه در توان داریم از آنها حمایت می کنیم.

در نهایت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خسوس پیشنهاد طراحی طرحی به مدت شش ماه، یک سال و دو سال بر اساس رویکرد اقتصادی را برای ادامه همکاری انجمن با اداره کل فرهنگ ارائه کرد. ارشاد اسلامی استان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک بتوان به عنوان فروش آثار خوشنویسان وارد نمایشگاه این اداره کل شد.

46