انتقال «خودکشی» از غرب کشور به سمت استان‌های مرکزی/ نگرانی از افزایش خودکشی پس از کرونا

سید قاسم غرق شد در وبیناری به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی ، جامعه روانپزشکی و رسانه ها با هم در مورد ارائه خدمات “پیگیری” به عنوان یکی از راهکارهای جلوگیری از خودکشی بحث کردند. آنها باید تشویق شوند تا از خدمات پیشگیری از خودکشی استفاده کنند. در 10 سال گذشته ، میانگین کشوری از 6 درصد به 2/7 درصد از 100،000 جمعیت اندکی افزایش یافته است.

این روانپزشک در ادامه با بیان اینکه خدمات “پیگیری” سه برابر اقدام به خودکشی را کاهش می دهد ، ادامه داد: از طریق این خدمات پیگیری ، استان آذربایجان غربی با سه میلیون نفر جمعیت توانسته است خودکشی ها را حداقل 20 نفر کاهش دهد. به 30 استان در سال. “زیرا ، باید چالش هایی را پیدا کرد.

خودکشی از غرب کشور به استانهای مرکزی کشور در حال گسترش است

به گفته ملاکاتی ، میزان خودکشی در استان های ایلام ، کرمانشاه ، لرن ، آذربایجان غربی ، کهیلویه و بویراحمد طی چند سال گذشته رو به افزایش و کاهش بوده است ، در حالی که در استان های خوزستان و مرکزی در حال افزایش است.

وی گفت میزان خودکشی در استان ها مشخص نشده است و تمرکز بر سلامت روانی ، فرهنگی و اقتصادی است.

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن پیشگیری از خودکشی ایران ، ایران رتبه اول را در مطالعات رفتاری خودکشی در خاورمیانه دارد و بیان می کند که اکثر مطالعات در این زمینه توسط ایران انجام شده است و ما اطلاعات خوبی در اختیار داریم: به عنوان مثال ، طلاق ، اعتیاد ، بیماری های روانی و خودکشی مشکلات همه کشورها هستند. در حقیقت ، طی پنج سال گذشته ، مقامات ارشد مانند وزارت کشور و سازمان بهزیستی به طور رسمی دستورالعمل هایی را برای کنترل آزارهای اجتماعی صادر کرده اند که یکی از آنها خودکشی است که از دیدگاه امنیتی تغییر کرده است. آمار خودکشی محرمانه نیست و دسترسی به آن دشوار است.

روانپزشک معتقد است که خودکشی قابل پیشگیری است و باید از سیستم ثبت نام وزارت بهداشت برای اطلاع از آنچه در بخش خودکشی هر چهار ماه یکبار اتفاق می افتد استفاده کرد.

ملکوتی با بیان اینکه خودکشی ها از غرب به استانهای مرکزی کشور منتقل می شوند ، ادامه داد: تجربه کشور ما نشان داده است که استانهایی که در زمینه دفاعی عملکرد خوبی داشته اند ، میزان خودکشی را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. کنترل و کاهش.

او گفت: “اغلب زنان باردار خودکشی می کنند و می میرند.” به خودکشی “تازگی” می گویند. حدود سه سال پیش ، وزارت بهداشت (وزارت بهداشت) روز جهانی پیشگیری از خودکشی را “زندگی” نامگذاری کرد زیرا کلمه “خودکشی” مهم است زیرا فردی که به خودکشی فکر می کند بدون شرمندگی به “خودکشی” فکر می کند تا به پزشک خود اطلاع دهد. وقتی مردم فکر می کنند این یک “توهین” و “توهین” است ، به پزشک نمی گویند که در مورد خودکشی فکر می کنند. 60 درصد مردم از خدمات پیشگیری از خودکشی استفاده نمی کنند زیرا “شرم آور” است و این “توهین” باید حذف شود.

یکی از اعضای انجمن پیشگیری از خودکشی ایران در پاسخ به این سوال که آیا نوشتن در مورد خودکشی و محتوای آن در رسانه ها منجر به افزایش خودکشی می شود ، اظهار داشت: به همین دلیل اصولی برای انتشار اخبار خودکشی وجود دارد. مثلا شاید این آمار بتواند روز جهانی خودکشی را پیش بینی کند. باید آماری در مورد فرصت های آموزش جامعه ، محققان و مقامات ارائه شود. این یکی از راهکارهای هفتگی پیشگیری از خودکشی است که در جهان اجرا می شود.

235237