انتظار وزارت بهداشت از تقویت مشارک زنان و ساکنان کلانشهرها در پویش ملی سلامت

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری بیش از ۳۷ میلیون و ۲۶۶ هزار نفر در پویش ملی سلامت، گفت: انتظار داریم دو گروه مهم یعنی بانوان و ساکنان کلانشهرها بیشتر در این پویش مشارکت کنند.

به گزارش آوای البرز، دکتر کوروش اعتماد با بیان اینکه تا کنون ۲۸ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور در پویش ملی سلامت، پوشش بالای ۷۰ درصد داشته اند، افزود: هدف گذاری ما در این پویش، پوشش حداقل ۷۰ درصد جمعیت هدف یعنی افراد بالاتر از ۱۸ سال بود که امیدواریم در سایر دانشگاه ها نیز مشارکت جمعیت هدف، تقویت شود.

وی به تمدید پویش ملی سلامت تا ۳۰ دی ماه اشاره کرد و ادامه داد: دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی بهبهان، گراش، خمین، جیرفت، زابل، ایرانشهر، رفسنجان، یاسوج، بابل، شهرکرد، خلخال و لارستان بیشترین پوشش غربالگری دو بیماری پرفشاری خون و دیابت را داشته اند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، بر اساس آخرین آمارها تا صبح امروز ۳۷ میلیون و ۲۶۶ هزار نفر در پویش ملی سلامت شرکت کرده اند که از این تعداد ۷۱۷ هزار و ۶۴۴ نفر با احتمال ابتلا به پرفشاری خون و ۴۱۰ هزار و ۳۰۴ نفر با احتمال دیابت شناسایی شده اند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.