انتظار تغییر آمریکا ساده لوحانه است

براساس پایگاه اطلاع رسانی آوای البرز ،

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان گفت: ما به ارزش و شکوه شهدا ، دستاوردهای آنها ، امنیت ، قدرت و حضور پررنگ خود در معادلات محلی دست یافتیم.
سید حسن نصرالله در سخنرانی خود در روز شهدا افزود: ما باید قدر و شکوه شهدا را بدانیم و می توانیم به مردمی که ارزش شهدا را می دانند وفادار باشیم. سید حسن نصرالله با اشاره به موضع حزب الله در مورد تحولات لبنان اظهار داشت: ما قبلاً اعلام کردیم که مقاومت لبنان با جدایی مرزهای زمینی و دریایی در اشغال قدس دخالت نمی کند ، زیرا مسئولیت استقلال این کشور به عهده دولت لبنان است. مناطق لبنان اشغالی کمک می کند.
دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت که مقامات بر این باورند که وظیفه او محافظت از مرزهای این کشور با دولت لبنان است.

برخی از احزاب در تلاشند این واقعیت را حذف کنند که گفتگو با حزب صهیونیست مقدمه ای برای عادی سازی روابط با اسرائیل است. این کلمات هیچ ارزشی ندارند و هدف آنها پنهان کردن تعمیم برخی از رژیم های عربی با رژیم صهیونیستی است.

دبیرکل حزب الله در لبنان گفته است شایعات در مورد تمایل حزب الله برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نادرست است و ما از پیشنهاد آن استقبال نمی کنیم.

حسن نصرالله افزود: دولت صهیونیستی در جریان اختلاف با لبنان به دنبال نفت و گاز در بلوک های دریایی بود و اگر دولت مانع از دسترسی لبنان به منابع طبیعی می شد ، لبنان باید از دستیابی آنها به این منابع جلوگیری کند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این آخرین آمریکایی است که ملتهای جهان را به پیروی از قانون فراخوانده است. ترامپ در تلاش است میلیاردها رای آمریکایی را به نفع خود بدست آورد ، که در حزب جمهوری خواه منعکس شده است. چه دموکرات باشد و چه جمهوریخواه ، سیاست آمریکا در منطقه ما از همان ابتدا سیاست اسرائیل بوده است. من روی دولت جدید ایالات متحده شرط نمی بندم.
حسن نصرالله افزود که دولت ترامپ بدترین دولت ایالات متحده از نظر پورنوگرافی و جرایم است.

وی گفت: من به دلیل جنایت سنگینی که ترامپ علیه دو فرمانده شهید قاسم سلیمان و ابو مهدی المهندس انجام داد ، در شکست خود شکست می خورم.

سید حسن نصرالله افزود که در دوره باقی مانده ریاست جمهوری ممکن است از شخصی مانند ترامپ هر اتفاقی بیفتد. اقدام ترامپ برای برکناری وزیر دفاع خود ممکن است به اقدامات داخلی و خارجی آمریکا مرتبط باشد. ما باید مراقب باشیم زیرا این دو ماه محور مقاومت هستند. محور دفاع باید در اوج تمایل به تلافی در صورت هر حماقت آمریکایی یا اسرائیلی باشد.